| TinaDeea a întrebat:

kiss

Am si eu nevoie de un micut ajutor. Astazi tocmai m-am despartit de prietenul meu si vreau si e niste sfaturi pentru cum sa trec peste. Vreau sa adaug ca prietenul meu locuieste in acelasi cartier cu mine si ne vedem aproape zilnic! Ce ar trebui sa fac sa pot sa nu ma mai gandesc la el si sa "rezist" fara el?

Plz HELP!
Fundaa cel mai realtist raspuns kiss. Pupici!

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Caracterul puternic se vede in clipele grele. Treci hopul e ok, nu-l treci, devii jucaria celui ce a invins. Trebuie sa gandesti si putin practic, o relatie nu poate dura o vesnicie, ea are si un sfarsit. Si acesta a venit acum. Baga totul in cutia de amintiri. Va veni alta relatie, cu clipele ei fericite si cu sfarsitui ei. Acesta-i jocul, acestea sunt regulile pe care trebuie sa le cceptam.

1 răspuns:
| Viorel011 a răspuns:

Fă rost repede de altul, dar nu te implica prea mult în noua relaţie că ai să te împaci cu el destul de repede. laughing