| AlinnaAly a întrebat:

Himenul poate fi inexistent? Medicul isi poate da seama daca a fost un contact sexual sau nu?

Răspuns Câştigător
| CMaria21 a răspuns:

Nu exista himen inexistent ci doar himen elastic
http://www.unica.ro/arhiva/tag/himen-elastic.html

Si da medicul isi da seama de orice se intampla acolo! Succes

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ginecologul isi da seama daca ai avut contact sexual sau nu...nu exista himen inexistent

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Inca nu s-a inventat himenul inexistent.Ne-am dori noi sa nu existe.Si da, isi poate da seama daca esti virgina sau nu.

| unarab40 a răspuns:

Nu neaparat trebuie un contact sexual sa-ti pierzi himenul,,, dar medicul is dea seama usor de asta,, ca exista zone de frecari care inseamna ca era negociat cu un deget sau cu masculul,,,

| Azµre a răspuns:

Himenul poate fi de mai multe tipuri, prin urmare da poate fi un himen perforat, și da medicul poate sau nu să își dea seama!

| pietrean a răspuns:

Medicul genicolog, isi poate da seama foarte usor(uitandu-se la partea dintre labii), daca un himen este rupt sau intreg.Himenul nu poate fi inexistent!

Răspuns utilizator avertizat
| beatrice12345 a răspuns:

Himenul nu poate fi inexistent. Daca ai avut un contact sexual in care himenul s-a rupt doctorul isi poate da seama daca iti face ecografie abdominala. Funda?