| Show4You a întrebat:

Hey TPU
am si eu o intrebare intrebatoare:::::
am 14 ani sunt baiat si ca orce baiat de 14 ani mi-a dat mustata dar eu avand parul negru negru mustata iese mult in evidenta alti care sunt blonzi sau cu parul deschis nau problema asta dar eu da..si a inceput sa-mi scada ratingu la fete din gauza iei credeti ca ar fi bine sa o tai.si sa traiesc cu grija ca trebuie taiata in fiecare saptamana sau 2 saptamani?

Răspuns Câştigător
| edyyyy a răspuns:

Si eu am aceeasi problema da mie mi-a crescut ratingu la fete. In orice caz NU TE RADE! iti zic din propia experienta.nu te lua dupa fetele astea nu te rade! daca te razi o sa trebuiasca din ce in ce mai des si o sa fie foarte gros firu. Uite eu imi dau jos mustata cu crema depilatoare pentru barbati, e usor de folosit si nu prea costa mult...

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca o fata stramba din nas ca ai sau n-ai musteata, atunci las-o in lumea ei.
Musteata si barba- daca te deranjeaza, rade-le, daca nu, tine-le. Nu lasa pe altii sa decida look-ul tau.
Pentru ras (daca te hotaresti) este cel mai bine sa folosesti un aparat clasic, sau un aparat (Mach3 sau asemanator) cu rezerve din strainatate (Italia sau alta tara vestica). Rezervele din strainatate sunt mai ieftine si tin mult mai mult (de 6x sau chiar mai mult) decat cele de la noi.
Rasul cu un aparat clasic dureaza ceva mai mult, dar rezultatul este mai bun decat cel cu aparate de unica folosinta, lamele pentru aceste aparate sunt foarte ieftine, practic doar investitia initiala costa, un aparat bun este de la 300 RON in sus.
Rasul cu Mach3 este rapid, rezultat bun (daca lama este buna), lamele din vest sunt mai bune si tin mai mult timp, dupa cum am zis.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Rade-te sau cand te duci la tuns ii zici sa iti ia mustata cu aparatul sau poti sa ti-o iei si cu ceara, acasa sau la vreun salon.Bafta! happy

| AikkoxD a răspuns:

Ori o razi, ori o decolorezi.

| edyyyy a răspuns (pentru AikkoxD):

Cum sa o decoloreze?

| AikkoxD a răspuns (pentru edyyyy):

Cu decolorant / apă oxigenată(dar durează ) / cremă decolorantă pentru părul de pe corp.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oricum ai sa te razi toata viata. un an in plus nu se simte.

| alinutzu_6299 a răspuns:

Frate si eu am avut mustata ca tine la 14 ani acu am 16 eu acu 2 saptamani am inceput sa o iau ...defapt sa ma barbieresc... iti zic eu ca o iei sa nu iti scada raitingu dar cand o sa stai cu biggu in buzunar nu o sa fie bine

| dddddadada a răspuns:

Ce **** frate! devii si tu baiat, te razi!

| selysol a răspuns:

Daca o razi iti va creste si mai mare. Nu vad de ce te ingrijorezi mai bine las-o asa multi baieti la varsta ta au deja un inceput de mustata indiferent de culoarea parului din cap.

| edyyyy a răspuns:

Si nici cu ceara nu e bine ca te doare ingrozitor ca stiu si eu...cel mai bine e cu crema adica doar iti pui crema astepti 5minute si dupa aia te speli si se ia tot parulwinking

| edyyyy a răspuns:

Si sa stii ca mie imi place mai mult cum arat cu putin par adica cand mi-o iau de tot parca nu sunt eu....si nu imi place...

| hitman01 a răspuns:

Salut cel mai bine ar fi sa faci din aceasta problema o legatura dintre tione si tatal tau o sa-l faci foaret multumit cand o sa vada ac te-ai maturizat daca nu ai cu cine sa vorbesti mai bine radete si alege categoria potrivita data viitoare te rog

| Show4You explică:

Mai vreau cateva raspunsuri sa vad pana la urma ce fac mai ales ca in curand o sa fie si o nunta la care trebuie sa ma duc asa ca vreau raspunsuri Thx de ajutor

| CelMaiProstRaspuns a răspuns:

Sub nicio forma nu incepe sa te razi acum. Ai doar 14 ani, ai toata viata in fata, daca incepi acum ai sanse sa mori. Sunt cazuri raportate in Statele Unite in urma carora baieti bruneti de 14 ani sau mai putin au murit din cauza ca si-au ras mustata.
In plus, momentan ratingul tau poate este mai mic ca in trecut, dar va creste considerabil atunci cand mustata ta va atinge o lungime considerabila. De preferat sa o poti lega fundita.