| noname20 a întrebat:

Sunt o fata de 15 ani (la liceu) si imi place forte mult un baiat de la mine din clasa. In general iesim impreuna cu gasca la film sau la patinoar mai ales acum in vacanta de iarna. Intrebarea mea ar fi cum as putea sa ma apropii mai mult de el, sa ii dau de inteles ca simt ceva pentru el. Nu am mai avut o relatie pana acum si nu stiu exact cum sa procedez. Ceva idei?

6 răspunsuri:
| Barbaraaa a răspuns:

Buna, ai putea vorbi cu el pe mess despre ce iti place Lui si asa o dati din una in alta si dupa cateva zile il intrebi ce sa faci daca iti place de un baiat cunoscut dar iti e rusine sa ii spui, vezi ce zice si dupa asta daca raspunsul e bun zici ca el e baiatul de care ii spuneai. Bafta

| Nolkyz a răspuns:

Incearca sa te apropii de el. Sa vorbiti, sa glumiti, sa radeti, iar daca exista chimie intre voi exista multe sanse sa se lege ceva.

| Încrucişătorul a răspuns:

Il iei de o parte, ii spui ca-l placi si gata. Atata telenovelism supracomplicat, jeez...

| neutrino a răspuns:

Daca baiatul nu te-a bagat in seama pana acum, inseamna ca nu te place si e bine sa stai in banca ta.

| Larisssaa a răspuns:

Păi pentru început puteţi vorbii pe mess, facebook, pe telefon... Când mergeţi cu gaşca stai mai mult pe lângă el. Când spune o glumă să râzi [ Nu exagerat laughing ] I-ai putea unui prieten bun de al lui că îl placi. Acesta i-ar spune lui.
Sper să te ajute.
Şi dacă merit ---> Fundă!

| MARIAZVENI a răspuns:

Buna! si eu am avut aceeasi problema numai ca eu am avut ca si el sa ma placa happy