| Adriana_Elena_1993 a întrebat:

am si eu o problemacrying iubitul meu s-a despartit de mine,si eu il iubesc multttttt,mi-a spus ca nu mai are niciun sentiment pentru mine, dupa 5 luni de reletiesad si nu stiu ce sa fac ca sa il pot uita,a fost o persoana ffff infortanta in viata measadsi imi pare fff rau ca m-a parasit si intrebarea este: ce pot face ca sa trec peste aceasta dezamagire, si ce pot face sa mai am incredere in alti baieti? plss fara mistosad

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Bună Elena.

În primul rând la mulţi ani pentru ieri.
În al 2-lea rând, nu are cum să numai simtă nimic pentru tine, aşa dintr-o dată..probabil a găsit altă fată şi nu a vrut să-ţi spună, eu cred că se va reîntoarce la tine.

Dacă vrei să trec peste asta, nu îţi va fi foarte uşor. încearcă sa te gândeşti la altceva, găseşteţi o ocupaţie..ca să uiţi de el.

Mult noroc :*.

| Adriana_Elena_1993 explică (pentru BLeur):

Multumesc
e posibil orice, in acest moment cred ca orice este posibil
mersi pentru sfat:*

6 răspunsuri:
| anamaria0974 a răspuns:

Pai incearca sa te obinuiesti cu ganul asta, resemneazate. O sa fie greu la inceput dar vei trece peste daca nu ii mai dai importanta, si stai linistita o vreme nu cred ca ar fi bine sa mai incepi o alta relatie pentru ca nu vei reusi sa il uiti pe fostul. Sper ca te-am ajutatwinking. Bafta! kisskiss

| PsiholoagaTa a răspuns:

Draga mea, nu trebuie sa te lasi invinsa. vei gasi usor o persoana si mai buna. daca te-a lasat asa indragostita, inseamna ca e un zero. nu conteaza ca il iubesti acum, gandeste ca e mai bine asa..decat sa fiti impreuna in continuare si sa te insele sau sa se satisfaca cu altele pentru ca pe tine nu te iubeste. am trecut si eu prin mom dificile crede-ma si am zis ca mai bine lasa, nu m au meritat. crede-ma ca trebuie. sa il uiti trebuie sa ai incredere in tine.e bine si sa te descarci, vb mult cu prietenele, impartaseste ti dezamagirea dar nu fa nu stiu ce din asta..incearca sa il eviti si nu il mai suna. te va crede usuratica. intr-adevar daca a avut un motiv de slabiciune si o zi proasta, peste cateva zile se va intoarce la tine. daca nu lasa-l. inseamna ca place pe alta si nu s-a convins ca tu il iubesti si vezi in el o dragoste enorma. lasa asa lucrurile te sfatuiesc, nu e bine sa il sufoci. oricum aceasta relatie a ta nu cred ca s a terminat dintr o cearta ci dintr un motiv stupid pe care el l a gasit pentru a ti spune adio fara atata cearta. succes draga mea.

| Adriana_Elena_1993 explică (pentru PsiholoagaTa):

Multumesc,imi pare rau ca ai trecut si tu prin asemenea momente, e dificil, dar cred ca, cu putin ajutor v-oi putea trece pestewinkingkisskiss