| kyGirL a întrebat:

Hey TPU
Am si eu problemahappy
Prietenul meu vrea sa facem sex oral, iar eu ma scuz de fiecare data cu ceva...Nu stiu mi se pare ca ma trateaza ca pe o tarfa, doar in sensu asta.
Voi ati facut sex oral? Daca da explicati-mi si mie ce parere aveti
P.S astept mai multe comuri de la fetelaughing

43 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu am facut. POATE as face daca am o relatia de foarte multi ani dar asa nu nu as face. happy
exista si alte moduri mai nornale ca sa zic asa, prin care sa satisfaci un baiat.

| mona a răspuns:

Sincer,eu nu am facut si nu voi face asa ceva pentru ca ma dezgusta si ma scarbeste numai cand aud de asa ceva

| GeosBIOS a răspuns:

Bre, nu renuntati la demnitatea si respectul de sine, pentru nimic in lume. Crezi ca daca ti-a cerut asa ceva si tu repede i-o "servesti" are sa te iubeasca mai mult?

Daca tinea cat de cat la tine, poti sa fii sigura ca nici nu-ti sugera asa ceva. Este un lucru mizer, la care nu se dedau nici animalele, cu atat mai putin nu face cinste speciei noastre.

| RAY a răspuns:

Faceti un 69

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Eu am făcut ( mi s-a făcut şi i-am făcut şi eu ); pot să-ţi spun că mie îmi place să-i fac ei, în special!

Acum depinde de la cuplu la cuplu...

Nu cred că are intenţia să te trateze "ca pe o târfă" - sexul oral e ceva "normal" atunci când vrei să "condimentezi" o relaţie!

Pentru mai multă siguranţă, spune-i să-ţi facă el mai întâi, şi apoi îi faci şi tu ( sau o faceţi simultan, dacă ţi-e jenă )!

| Cosmin86 a răspuns:

Cere-i sa-ti faca el primul, asa nu o sa mai ai stres apoi

| Azµre a răspuns:

Sexul Oral este ceva obișnuit și des întâlnit... Dar eu unul consider sexul oral să fie rezervat pentru acea persoană care merită, pentru acea relație care merge bine și de lungă durată și nici vorbă de la vârste mici... după 18 ani în sus, dar repet într-o relație stabilă, serioasă.
Așa că eu zic să te păstrezi pentru persoana potrivită, cărei să îi oferi oral și să primești oral de la respectiva persoană și atunci ai să vezi că este ceva plăcut și care face parte din preludiu.

| Mădă0611 a răspuns:

Mie mi se pare ca e lipsa de respect fata de cealalta persoana, sa ceri, si fata de tine, sa accepti, si daca nici respect nu ai... + ca iubirea naste respect, cica.
Ma intreb, intre oamenii fac fac asa ceva e iubire reciproca, sau doar atractie? thinking

Niciodata.

| aumih16 a răspuns:

E frumos! foarte frumos! usor de facut! dar nu toata lumea este de acord cu el! cum este si cu sexul anal! nu numai cel oral!

| DarkBlood32 a răspuns:

Te trateaza ca pe o tarfa? Nu cred oh go on
Eu nu am facut niciodata sex oral.

| BLeur a răspuns:

Bună.

Eu zic să nu te mai scuzi cu diferite motive... spune-i că nu vrei, că nu eşti pregătită pentru acest pas. Dacă acest băiat, te iubeşte va înţelege situaţia şi ve-ţi face acest lucru când vei fi tu pregătită 100 %.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| bogdan72 a răspuns:

Treaba e ca cele care fac (si sunt mult mai multe - iti spun din experienta personala) nu recunosc nici impuscate (decat 5-6% din ele, din care jumate sunt si maritate). Nu vreau sa iti afectez opinia, pur si simplu fetele nu vor sa recunoasca de fel ca fac oral/anal, chiar daca le place, chiar daca nu. In schimb alea care nici n-au facut... Uite-le sus nu mai zic nimic laughing.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Eu nu as face asa ceva nici sa ma omori, mi se pare o porcarie, mi se pare ca doar prostituatele fac asa ceva. Spune-i ca nu se poate, ca e injositor si sigur o sa te inteleaga, nu te mai scuza

| Cosmin86 a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

O sa-ti schimbi gandirea cand te mai maturizezi

| D4ny3l4 a răspuns:

Daca vrea asta de la tine crede-ma ca asa te considera.ar trebui sa ii spui nu am de gand sa fac asa ceva, nu sunt o tarfa, sincer.Si raspunsul e NU! pentru ca nu asa arat ca tin la el, asta ar arata ca sunt curva lui, nu iubita lui, si sincer daca mi.ar cere asa ceva i.as zice sa se duca si sa se rezolve si mai discutam dupalaughing daca nu ma despart de el rolling on the floor

| McSergio91 a răspuns:

Toate sfintele pe aici, una mai inhibata ca alta si tot asa! Mai copilasi, stiu ca pentru majoritatea feteor ( SEX-UL ORAL) este un subiet tabu. Am mai zic cuiva intr-un comentariu ca " IN ROMANIA TOATE FEMEILE FAC SEX ORAL, NUMAI CA 90% RECUNSC CA FAC SI RESTUL DE 10% NU RECUNOSC."
Este ca s cand ai intreba pustii pe afara daca si-au facut laba si din 15-20 de pusti numai 1 zice DA, asa ca hai sa fim seriosi. Din experienta mea sexuala am si facut, dar mi s-a si facut! Conteaza cu cine faci in primul rand, cata incredere aveti unul in celalat, si cat de igienici sunteti! Cand il saruti, nu va luati limba in gura? Sau tu inchizi ochi sa-l pupi pe obraz?
NU difera materialul din care-i facut, e din acelasi material tot, conteaza cat de igenic este!

| GeosBIOS a răspuns (pentru McSergio91):

"" IN ROMANIA TOATE FEMEILE FAC SEX ORAL,"

Pastreaza afirmatia aceasta pentru maica-ta, pe a mea te rog s-o lasi in pace. Asa ca las-o mai moale cu "TOATE FEMEILE"

| McSergio91 a răspuns (pentru GeosBIOS):

Am generalizat eu... dar cine ti-a dat dreptul sa te legi de mama? raised eyebrows Daca te-ai simtit tu ca m-am referit si la a ta mamicuta e nasol de tine! Sa fim seriosi, cazurle in care femeile sau barbatii nu fac sex oral sunt rare. Ceea ce ma doare cel mai tare este faptul ca, in aceasta tara, daca o femeface ceva cu totul diferit in materie de sex, sau ca face oral, anal sau alte nebunii care-i provoaca ei si parteneruui placere este catalogata dept CURVA! Ba inaptilor, revenitva! Pe mine ce-l putin nu ma intereseaza ce face sau cum prefera mama sau prietena altua sau ce nu i-ai face iubitei tale. Ii dai un sfat eventual iti exprimi parerea. Asa ca nu mai degenerati discutiile!

| McSergio91 a răspuns (pentru GeosBIOS):

Pentru un tip cu 6 ani mai mare ca mine, imi cer scuze sa-ti zic dar ori esti batut in cap cu polonicul, ori esti pampalau ca te grabesti cam tare sa tragi concluzii gresite. Asa ca inainte de a-ti mai exprima tu parerea nu mai citi printe randuri si gandeste-te de 2 ori inainte!

| GeosBIOS a răspuns (pentru McSergio91):

Listen... nu eu m-am legat de mama ta. Tu te-ai legat atat de mama ta cat si de-a mea cand fara sa gandesti ai dat-o cu TOATE FEMEILE si cu majuscule scris. Prostia fara fudulie nu-i indeajuns de prostie. Sau cine stie, poate ca tu nu te-ai nascut din femeie. Asa ca fii bun si da-ti un "cap in gura" atat din partea mea cat si din partea ta.

Eu stiu ce faci tu. In general ai impresia ca ceea ce vezi tu in cercurile sociale prin care-ti faci veacul este valabil pentru societatea intregii Romanii. Te asigur insa ca societaea romaneasca este foarte pestrita, cocalarii si pitzipoancele pe care le cunosti reprezentand doar un segment restrans din cadrul acesteia. Sunt foarte convins ca tu nu cunosti nici 20% din ce inseamna societatea romaneasca, in intregul ei, ca sa generalizezi folosind termeni precum toate sau toti.

"oral, anal sau alte nebunii care-i provoaca ei si parteneruui placere este catalogata dept CURVA"
ba sigur ca este, deoarece acestea sunt gesturi pe care le face numai o CURVA, deal with it. Altfel CURVA n-ar mai fi CURVA.

"Pentru un tip cu 6 ani mai mare ca mine, imi cer scuze sa-ti zic dar ori esti batut in cap cu polonicul"
Nu te supara dar n-am de gand sa iau lectii de gandire si de principii de la cineva care fara sa gandeasca, loveste in cinstea propriei mume, dovedind astfel ca duce o lipsa acuta, atat de gandire cat si de principii.

"ori esti pampalau ca te grabesti cam tare sa tragi concluzii gresite. Asa ca inainte de a-ti mai exprima tu parerea nu mai citi printe randuri si gandeste-te de 2 ori inainte!"
Ar fi bine sa inveti din propriile povete, deoarece pana acum mi se pare ca tu ai fost acela care a generalizat fara sa gandeasca, iar eu te-as sfatui sa te gandesti de 10 ori inainte sa te lansezi in astfel de acuzatii. Pe viitor ar fi bine sa cauti ca mai intai sa inveti tu inainte sa-i inveti pe altii. Pentru cineva, chiar si numai la 20 de ani, cand se presupune ca deja ai o cultura si o experienta de viata, privesti lucrurile cu foarte multa frivolitate.

| McSergio91 a răspuns (pentru GeosBIOS):

oh go on Hai ca o dai academic rau...sincer nu ma intereseaza ince mediu ai crescut si ce anturaje ai avut, dar sincr iti zic ca in domeniul in care lucrez eu, vad tot felul de oameni. Pentru cultura ta generala nu cunosc pitzipoance pentru ca nu le halesc nici eu. Cocalari cunosc ptntru ca inca mai traiesc in cartier intre romani si tigani, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fac discriminari sau sa cataloghez asemnea persoane. Si pana acum pe TPU sa stii ca am dat sfaturi, si nu critici asa cum face voi! Curva e aia care sta si face centura, nu prietena sau sotia care e dispusa sa nu sa-ti faca toate placerile. Dar daca tu ai fixatiile taele nu pot sa-ti zic decat sa te adaptezi vremurilor. Majoritatea copiilor apeleaza la acet site pentru ca nici parintii si nici scoala nu le ofera educatie sexuala( privnd riscurile - metodele de contraceptie), normal ca lor sa li se para ciudat si sa intrbe aici, dar unii dintre voi sunteti prea culti si mult prea plini de sine, oferindu-le raspunsuri eroanate, fara o explicatie concreta, care nu-i ajuta deloc. Poate ca ai tu o facultate, dar... degeaba o ai, pentru ca cunosc persoane mult mai mature ca tine cu 2-3 facultati si nu au atatea grade cate ai tu. rolling on the floor) asa ca, cauta-ma la alta sectiune!

| GeosBIOS a răspuns (pentru McSergio91):

"Hai ca o dai academic rau"
Asa te scuzi tu, pentru faptul ca nu stai prea bine cu termenii? si-i folosesti dupa cum iti convine fara sa stii prea bine ce-nseamna.

"Pentru cultura ta generala nu cunosc pitzipoance pentru ca nu le halesc nici eu."
Cultura mea generala se poate lipsi de astfel de detalii

" Si pana acum pe TPU sa stii ca am dat sfaturi, si nu critici asa cum face voi!"
Hai du-te chiar asa. Ai dat sfaturi cand ai cotat femeile din intreaga societatea romaneasca ca fiind niste panarame care si-o trag in toate orifciile. Auzi mai tâcă du-te frate și învață care-i diferența intre sfaturi și critici că nu o știi.

"Curva e aia care sta si face centura, nu prietena sau sotia care e dispusa sa nu sa-ti faca toate placerile"
Aceea se cheama prostituata. Curva este exact femeia care se preteaza la lucruri pe care o femeie cinstita nu le-ar face. Iarăși, cată și mai învață.

"Dar daca tu ai fixatiile taele nu pot sa-ti zic decat sa te adaptezi vremurilor"
Ce propui tu nu este adaptare la vremuri, ci acceptarea instinctului de turmă, deoarece-i mai comod și nu-ți dă prea multe bătăi de cap.

"Majoritatea copiilor apeleaza la acet site pentru ca nici parintii si nici scoala nu le ofera educatie sexuala( privnd riscurile - metodele de contraceptie), normal ca lor sa li se para ciudat si sa intrbe aici, dar unii dintre voi sunteti prea culti si mult prea plini de sine, oferindu-le raspunsuri eroanate"
Ma ingrozesc cand ma gandesc ca tu avand niste principii corupte pana-n maduva oaselor, te mai simti si indreptatit sa educi pe altii sa fie la fel. Mars de aici, cu prostiile astea. Stau si ma intreb ce te face sa crezi ca educatia pe care tu o propui este cea buna?

"Poate ca ai tu o facultate, dar... degeaba o ai, pentru ca cunosc persoane mult mai mature ca tine cu 2-3 facultati"
Sa vezi unde ma doare pe mine, de persoanele pe care le cunosti tu.

| McSergio91 a răspuns (pentru GeosBIOS):

rolling on the floor)rolling on the floor)rolling on the floor)rolling on the floorrolling on the floor)rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor esti penibil

| GeosBIOS a răspuns (pentru McSergio91):

Sa-nteleg ca tartacuta ta mai mult n-a mai putut produce.

| McSergio91 a răspuns (pentru GeosBIOS):

Nenea! : Only Gad can judge me! asa ca don't tell anyone da-i cu praf de mers. Cred ca saptamana asta, vei fi subectul principal intr-o melodie pe youtube laughing cand am postat-o am sa am grija sa-ti la un link.

| GeosBIOS a răspuns (pentru McSergio91):

E foarte interesant ca tocmai tu te scremi cu astfel de argumente cand pan-acum nu ai avut nicio o problema in a judeca pe altii, dandu-ti lejer cu parerea despre cum sunt toate femeile din Romania.

Hai vax, du-te si abureste pe altii.

| McSergio91 a răspuns (pentru GeosBIOS):

Ooooo stii si eng?rolling on the floor mai feminist convins ce esti, am facut o comparatie in fremei, daca tu esti crescut soarece de bibliotecavezi-ti de traba talaughing) ca pana nu te-ai apucat tu mare filosof, nu a avut nimeni si nimic cu tinewinking. Te cred ca te scremi, poate esti constipat. Ia faza cu judecatul era pentru tine care etichetezi mai usor ca pe facebook. Nu te mai grabi sa faci o femeie curva, pe mine tanc, sau alte persoane... daca " ma screm" iti garantez ca-ti gasim etichete pe care le voi posta cu tot cu dedicatie. Hai ca deja ma lasi rece, pe canicula asta laughing) daca ai chef sa luam mai nasol lasa un id... ca nu am timp sa astept raspunsurile taleyawn

| GeosBIOS a răspuns (pentru McSergio91):

"am facut o comparatie in fremei,"
Baa. du-te si invata ce-i aia comparatie. Unde-n pana mea ai facut tu o comapratie intre femei.

"Nu te mai grabi sa faci o femeie curva"
Eu doar ti-am explicat ce-nseamna termenul, tu esti cel care le-ai facut astfel.

"iti garantez ca-ti gasim etichete"
Hai mc-fssssss.

| GeosBIOS a răspuns (pentru McSergio91):

" Ia faza cu judecatul era pentru tine care etichetezi mai usor ca pe facebook"
Ce vorbesti ma? Adica-i valabil pentru mine dar nu si pentru tine care judeci de te scapi tot pe tine. Cum in pana mea ai supravetuit pana acum avand o astfel de mentalitate imbacsita?

"nu a avut nimeni si nimic cu tine"
Serios, ia-duti aminte de la ce a pornit toata discutia.

| McSergio91 a răspuns (pentru GeosBIOS):

rolling on the floor esti cam plin de sine. "iti garantez ca-ti gasim etichete
Hai mc-fssssss." Nu incer sa devin persoana publica :"Hai mc-fssssss." sunt destul de cunoscut la mine in oras si in plus imi place ca pe TPU sa ma amuz de " ciobanei" de-al de tine care-mi ofera atat de multa atentiewinking. Stii vba aia : " Stiu ca sunt prost dar cand ma uit in jur prind curaj! " laughing cu fiecare aberatie de-a ta ta ne amuzam si mai tare.

| GeosBIOS a răspuns (pentru McSergio91):

" esti cam plin de sine"
Vad ca iarasi vorbesti din propria-ti experienta.

"imi place ca pe TPU sa ma amuz de " ciobanei"
Mai bine cioban decat un prostan.

"" Stiu ca sunt prost dar cand ma uit in jur prind curaj! ""
Ma bucur ca stii, dar n-ai de ce sa prinzi curaj ca probabil prin jur tot pe cei, asa ca tine ai sa vezi

"cu fiecare aberatie de-a ta ta ne amuzam si mai tare."
Vai de mine, inseamna ca in spatele acestor prostii, cate-ai debitat, sunteti mai multe creiere? JALEEEEEEEE

| GeosBIOS a răspuns (pentru McSergio91):

"iti garantez ca-ti gasim etichete"
Iti garantez ca ma doare exact la basca.

| McSergio91 a răspuns (pentru GeosBIOS):

Citeste mai bine opiniile si experientele celor care au incercat. Si nu mai fi asa de inganfat ca nu-ti sta bine laughing). Discutia a pornit de la tine care esti mare flozof, sexolog si ce vrei tu laughing)) Trebuie sa comentezi tu despre ce ne plac noua, sau despre opiniile noastre. Te sfatuiesc sa-ti cumperi o rola se saci menajeri, iti tii discursurile vorind in acei saci apoi imi zici ca sa-ti dau adresa sa mi-i trimiti prin curier rapid.

| McSergio91 a răspuns (pentru GeosBIOS):

Ma refream la tine ca esti prost rau laughing) dar la cum incerci tu sa-mi dai maxim, n-ai sa reusesti laughing

| GeosBIOS a răspuns (pentru McSergio91):

Iti garantez ca-ti gasim etichete

Iti garantez ca ma doare exact la basca

| McSergio91 a răspuns (pentru GeosBIOS):

Mai ai texte de astea?rolling on the floor) cumpar si eu cateva sa pot demonstra, teoria obositilor "culti" din fata monitoarelor. Dexter, cauta-ma la categoria Stiinta & Filosofie!

| McSergio91 a răspuns (pentru GeosBIOS):

Toate cele bune!laughing) nu am timp sa stau dupa o gasca ca tine, am probleme mai importante de rezolvat.

| GeosBIOS a răspuns (pentru McSergio91):

Astia asa ca tine, pot sa-mi spuna cum vor, dar a ceda in fata unor astfel de asa zise "opinii", ca-s dea dreptul niste absurditati, ar fi jignitor pentru propria-mi specie.

"Discutia a pornit de la tine care esti mare flozof, sexolog si ce vrei tu"
A pornit de la tine ca in imbecilitatea ta, incercand sa-ti demosnstrezi prostiile, te-ai legat fara sa-ti dai seama de maica-mea, iar eu te-am rugat sa-ti pastrezi propriile opinii pentru ceea ce cunosti si nu pentru ceea ce nu cunosti.

"rebuie sa comentezi tu despre ce ne plac noua, sau despre opiniile noastre."
Hmm dar cine-n pana mea te crezi tu, de te tot exprimi ca si cum ai fi vocea poporului.

"Ma refream la tine ca esti prost rau ) dar la cum incerci tu sa-mi dai maxim, n-ai sa reusesti "
Inseamna ca nu ai nici capacitatea de exprimare a unui pusti de cls a 4 a. Du-te atunci si repeta gimnaziul.
Apropo fraiere, faza este ca ti-am dat deja maxim chit ca vrei sau nu sa recunosti. Imi place doar sa vad ce prostii mai scoti din tartacuta ta, plina cu tarate.

Sincer si eu am inceput sa ma cam plictisesc mai ales ca discutia aceasta nu mai are niciun sens si esti foarte previzibil.

Sa-ti fie tarana usuara, ca un om VIU nu poate gandi astfel.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru GeosBIOS):

Usuara? laughing Oh, lol. Bun, acum ma "imersez" si eu in discutia voastra. Nimeni nu s-a luat de mama ta. A folosit un termen general, toate femeile - adica toate femeile active sexual. Tanti Angelica de 80 de ani nu se pune. Nu vorbea nimeni despre familie sau rude, pentru ca tema discutiei nu e incestul, ci e sexul oral.
Iti place sa insulti? Sa te certi? Sa te afirmi? Ne-am prins deja, esti masculul alfa.
Oralul sau analul nu e o chestie de curve, oricat de complexat ai fi tu. Tine de preferinte, nu de cinste si seriozitate. Domnisoara care cerea sfatul e implicata intr-o relatie, nu e pe un pod.
On-topic: Daca nu vrei/ nu te simti pregatita, ii spui. Dar fara chestii de genul "doar tarfele/curvele/prostituatele fac asta". Pentru ca e jignitor.
Exista posibilitatea sa nu te simti pregatita niciodata, ceea ce e ok. Nu oricine este dispus (din varii motive) sa faca asta.
Cel mai bine ar fi sa-i spui direct ca nu vrei - cel putin momentan. Daca nu intelege, atunci nu merita efortul. O zi frumoasa sa ai. ^___^

| GeosBIOS a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Mkey, se scrie usoara, sue me. Cat despre restul, hai lasa vrajeala, ca a fost foarte evident la ce s-a referit inca de la bun inceput.

| G3orge96 a răspuns:

Eu daca mi-as iubi iubita nu as pune-o sa faca asa ceva ca doar nu suntem pe red tube

| justrabbit a răspuns:

Ma daca te iubeste el va intelege, eu am asteptat 1 an pana s-a intamplat, in fine eu nu m-am dat la o parte cand era vb sa o fac fericita happy ii spui ca nu esti pregatita pentru asta deocamdata happy

| Mamasita17 a răspuns:

Desi nu am experimentat aa cv, nu cred ca este tocmai potrivit intr.un cuplu:d Daca tine la tine, nu te-ar pune sa faci asta mai ales daca ai ezitat de mai multe ori..eu cred ca e pentru femei usoare:d iar daca el te iti propune asa ceva, poate ca de la tine vrea doar placere si sex,, de calitate,,laughing Cel mai bine e sa vb cu el..sa ii spui ca te deranjeaza:p