| anonim_4396 a întrebat:

asa o situatie eu si prietenul meu am intretinut relatii sexuale, dar nu ne-am protejat.El mi-a zis ca posibil sa fi ejaculat in mine, relatiile au fost intretinute nu demult. Ce masuri as putea lua sa nu raman insarcinata? Urgent!

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De ce nu va protejati? halele maica sfanta sunteti zgarciti sa dati bani pe prezervative? daca vine un copil va nenoroceste viitorul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Contraceptia de urgenta... daca nu au trecut 48 ore... daca da, asteptati

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar putea ajuta un... Tatal nostru. Nimic altceva. happy

| Emilian65 a răspuns:

Sa astepti sa treaca 21 de zile de la contactul sexual, sa faci un test de sarcina si apoi sa mergi la un ginecolog sa-ti confirme sau sa-ti infirme daca esti sau nu gravida.

| Sofer a răspuns:

Ce varsta ai? Trebuia sa te protejezi.

| crystynyca960 a răspuns:

In primul rand trebuia sa te protejezi. dupa ce ati intretinut relatii sexuale a doua zi trebuia sa iei Pristol( pilula de a doua zi) dar acum este prea tarziu. Bafta.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru crystynyca960):

Pastila contraceptiva NU se administreaza NICIODATA "dupa ureche" sau "dupa auzite". O sarcina nu se formeaza oricand sau ori de cate ori se intretine sex neprotejat. Numarul zilelor fertile reprezinta doar circa 10% din numarul total de zile al ciclului menstrual, deci nesansa de a se forma o sarcina este destul de mica, in consecinta doar cei IRESPONSABILI apeleaza la pastila contraceptiva fara o aprobare si indicatie expresa data de medicul ginecolog.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru crystynyca960):

Draga crtstynyca960, din moment ce-l recomanzi spre a fi folosit ca pastila de a 2-a zi, esti amabila sa ne prezinti si noua prospectul acestui contraceptiv denumit Pristol?