| Mirrre a întrebat:

Hey TPU:*...aseara am facut dragoste cu prietenul si am folost prezervativ..insa m-am udat cam tare si mi'e frica sa nu raman insarcinata pentru ca dupa ce am terminat m-am dus la baie si era ft uda si am citit pe net ca daca ne udam este posibil ca acel lichid sa contina si spermatozoizi...straight face

Răspuns Câştigător
bursuc001
Userul Lunii
| bursuc001 a răspuns:

Ar fi INTERESANT de ştiut câţi anişori ai ( dacă vrei să-mi satisfaci "curiozitatea"... ), iar ceea ce CREZI că ai citit pe net ( sper că nu pe forumuri de copilaşi ) - cred că ai înţeles GREŞIT!

Dacă te "uzi" mai tare NU creşte riscul de a rămâne însărcinată ( nu este nici o legătură între o chestie şi cealaltă ) - deci poţi sta LINIŞTITĂ!

Dacă folosiţi prezervativ de fiecare dată şi la fiecare "număr/partidă" ( ATENŢIE la modul de manevrare/desfacere şi "montare" ) NU există risc de sarcină, DAR preferabil să-l verifici după partidă ( să vezi să nu se fi rupt/tăiat, deoarece atunci e posibil să rămâi însărcinată )!

Faptul că te-ai "udat" mai tare este un lucru BUN, deoarece fiind mai lubrefiată, alunecarea se face mai uşor - apoi acest aspect reflectă faptul că partenerul tău s-a "ocupat" corespunzător de tine şi eşti destul de excitată pentru a simţii plăcerea!

Lichidul la care te referi este cu totul altceva : e vorba de lichidul preseminal ( care iese în general cu ceva timp ÎNAINTE de ejaculare, deci provine de la el ), iar acel lichid poate conţine spermatozoizi! DAR, nu e cazul vostru, deoarece acel lichid NU are cum să ajungă în vaginul tău dacă faceţi sex protejat ( doar dacă se rupe prezervativul )!

În consecinţă, poţi fi liniştită, că nu e nici un risc să rămâi însărcinată acum!

Sper că aceste explicaţii te ajută; dacă mai alte nelămuriri, nu ezita să mă întrebi şi îţi voi răspunde!

Dacă consideri că ai de pus întrebări mai INTIME, poţi să-mi trimiţi mesaj privat ( din secţiunea Mesaje ).

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ati folosit prezervativ nu ar trebui sa ti faci griji

| Tania a răspuns:

Pai daca ai folosit prezervativ si nu s-a intamplat nimic cu el, nu esti insarcinata, iar daca tu te uzi nu ai cum sa ramai...

| 愛日本 a răspuns:

Fa un test de sarcina.

bursuc001
Userul Lunii
| bursuc001 a răspuns:

Verifică-ţi setările profilului, că nu mă lasă să-ţi dau mesaj privat şi nu pot să-ţi răspund la mesajul trimis în privat!
Intră în Meniu la "Editare profil" şi la rubrica "Vreau să primesc mesaje de la" SETEAZĂ : toţi membrii TPU, apoi mai dă-mi un mesaj privat scurt ( de confirmare ) şi îţi trimit răspunsul la cel anterior!

| EUBMV89 a răspuns:

Sunt putine probabilitati sa ramai insarcinata daca folosesti prezervativul. Daca ti s-a rupt atunci da, dar altfel nu e prea posibil. Este normal sa te uzi.

| GeoBK a răspuns:

Foloseste DUREXwinking