| εмiLч97 a întrebat:

Hey TPU
Ce mai faceti? Am si eu o intrebare de la prietena mea. Ea se intelege bine cu un baiat care da semne ca ar placea-o si ea pe el. Si ea ar vrea sa il invite la un film. Ca un fel de prima intalnire. Cum isi da seamna ca e timpul pentru marele sarut? In timpul filmului? Cand ar trebui sa il sarute? Astept raspunsuri.

3 răspunsuri:
| papusika97 a răspuns:

Cand simte nevoia cand vede ca baiatul se uita discret la ea o sa simta ca e momentul potrivit cand o sa ii bata tare inima si isi va da seama singura

| diana22 a răspuns:

Acel moment vine de la sine...o sa isi dea seama cand e momentu... poate ca o sa faca el acest prim pas

| Dia007 a răspuns:

Sa o luam cu inceputul. De cand pamantul initiativa a fost cea a baiatului/barbatului (chiar daca dorinta din partea fetei era si ea acolo). Stiu ca in ziua de azi lucrurile stau diferit, dar e de bun simt ca atunci cand iti place un baiat, sa il lasi pe el sa se ocupe de partea cu "invitatul". Prietena ta ar trebui sa ii arate prin diferite forme cat de mult in place si sa astepte momentul in care si el se va hotara sa o invite la un film/un suc/o plimbare.
Cat despre momentul sarutului, acesta nu se simte happy se hotaraste. Chiar daca o vor cuprinde emotiile, spune-i prietenii tale sa se abtina de la emotii, sa se controleze happy si cand va fi un moment linistit, in care amandoi sa fie aprpiati (poate singuri, fie intr-un parc sau chiar in timpul filmului, dar de preferat nu la film) sa ii dea semne ca vrea sa fie sarutata (sa se apropie de el, sa ii dea cate un pupic pe obraz, dar incet, fara sa il bruscheze; sa se alinte pe langa el si in acelasi timp sa il priveasca in ochi; daca e un baiat destupat la minte va intelege tot comportamentul ei).
Foarte important laughing) prietena ta sa isi tina limba-n gura (suna ciudat, dar e important). Primul sarut trebuie sa fie unul simplu, simplu, dar trait cu toata fiinta. Si inainte de toate, sa iti intrebi prietena daca intr-adevar il place pe baiatul ala happy
E minunat ca prietena ta te are pe tine sa te interesezi pentru ea.
Sa aveti grija de voi si sa fiti mereu una langa cealalta
Va pup