| Cynthia13 a întrebat:

Ce pot spune? Baietii...Baiatul de care-mi place vorbea foarte mult cu mine, nu cred ca exista zi in care sa nu ma intrebe dimineata pe mess ce mai fac.Acum,nu stiu ce s-a intamplat cu el, de-abia ma mai baga in seama.Eu ma tem ca e din cauza faptului ca poate a aflat ca il plac si vrea sa se indeparteze de mine...Chiar nu stiu. Avem multe lucruri in comun, ne leaga multe chestii, suntem in aceeasi clasa.Prietenul lui cel mai bun(cel care stie ca-l plac, nu i-a spus lui asta si ma ajuta pe mine)spune ca ma aduce de multe ori in discutie si spune lucruri bune despre mine. Voi ce parere aveti in legatura cu tot ce am scris mai sus? Si cum ar trebui sa ma comport cu el, ca sa nu par o disperata..asa cum ma comport acum.

6 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

happySalut draga meahappyin primul rand iti zic sa o lasi mai usor cu secretele divulgate prietenului sau cel mai bun(sunt mai mult decat sigura ca daca e prietenul lui cela mai bun nu a putut tine un secret ca asta numai pentru el); baietii au perioadele lor, acum te baga in seama, acum nu te mai baga pentru ca se plictisesc foarte usor mai ales daca ii pisezi intruna la cap si cauta mereu sa gaseasca ceva nouhappyeste posibil ca atat pe mess cat si in realitate sa existe cineva(o fata probabil)care sa-l intereseze pe moment. Tu nu fi foarte insistenta, il mai saluti pe mess, mai glumesti cu el, deschizi unele subiecte interesante ca sa nu se plictiseasca, dar daca vezi ca n-are chef de vorba ii spui clar:imi cer scuze de deranj si chiar daca el zice dupa ca nu-l deranjezi tu nu-l mai baga in seama; lasa-l sa fiarba putinhappydaca vezi ca nu are si nu are deloc chef sau interes sa vb cu tine sau sa se bage in seama sa nu faci greseala de a te baga in sufletul lui pentru ca in situatia asta(daca nu il mai interesezi si ii place de altcineva)va profita de faptul ca tu esti la picioarele lui si poate sa ajunga chiar sa-si bata joc de tinehappy

| Alecsa11 a răspuns:

S-a plictisit.

| BEmanuel87 a răspuns:

Poate ar fi cazul sa inceteze si amicul ala al tau sa te tot aduca in discutie si sa spuna lucruri bune despre tine. Tehnica asta merge, dar, daca tipul pe care il placi nu e prost (si sper, spre binele tau, ca nu e), o sa se prinda.

Sunt multe motive pentru care ar fi putut inceta sa iti acorde atentie. Cel mai probabil e din cauza ca altceva i-a captat interesul. Cel mai bine ar fi sa incerci sa vorbesti cu el si sa afli despre ce e vorba.

Ar trebui sa imi spui si ce varsta aveti ca sa pot sa imi dau seama de tipul lui de comportament bazandu-ma pe varsta. Succes!

| Cynthia13 explică (pentru BEmanuel87):

Cel care ma aduce in discutie e chiar baiatul pe care il plac si amandoi avem 16 ani.Suntem clasa a 9-a amandoi, in aceeasi clasa, eu taur el sagetator laughing.

| BEmanuel87 a răspuns (pentru Cynthia13):

"Prietenul lui cel mai bun(cel care stie ca-l plac, nu i-a spus lui asta si ma ajuta pe mine)spune ca ma aduce de multe ori in discutie si spune lucruri bune despre mine."

Pai il placi pe X, sau pe prietenul_lui_X_care_te_aduce_in_discutie_si_nu_i-a_spus_lui_X_ca_il_placi? Recunosc ca m-ai indus putin in eroare.

Anyway: Daca aveti 16 ani exista posibilitatea dureroasa sa ii fi captat atentia o alta. E mai putin probabil (desi nu imposibil) ca un adolescent de 16 ani sa ramana aninat de o idee abstracta.

Sfatul meu, insa, ramane valabil. Discuta cu el. E cel mai usor mod in care poti pune lucrurile la punct intre voi. Nu pretind, totusi, ca acel "la punct" va fi un punct de vedere favorabil tie. Succes!

| catalin8910 a răspuns:

Ar trebui odata daca o sa va intalniti. Doar voi doi, sa il intrebi... Sau baiatul care stia ca il placi i-a zis.