| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac soacramea o pune pe,, x"(prietena mea)adica fiica ei sa invete. X este clasa 7 eu cls 9. mi-a zis maicasa ca ea nare nicio treaba ca X e impreuna cu mine. Dar ea vrea ca X sa invete sa aiba note peste 8.De cand is impreuna cu ea a luat cateva note slabe.2 note de 4 si un 3.Ma intalnesc foarte rar cu ea sa zic asa de 4 ori pe luna mai exact in fiecare vinere din saptamana. Ce pot sa fac ca sunt confuz nu stiu ce sa fac nu vreau sa ma despart de ea nici ea de mine.Maicasa ii da mereu ordine si nu o lasa sa se intalneasca cu mine. Zice ca si ase ii sta capul prea mult a baieti. Ce as putea sa fac sa ma inteleg mai bine cu soacramea? adica sa o lase pe X sa iasa la plimbare cu mine... tin sa va amintesc ca ma intalnesc cu ea in fiecare vinere max o ora deci va dati seama? si e foarte ciudat ma simt prost nu stiu de cesad Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi? Dau funda...sau bagati id in lista tputpu54 sa vb acolo. daca imi puteti da ceva pareri deavoastre ce sa fac sa fie bine! Multumeschappy

5 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Tu esti in clasa a 9 a si deja te numesti ca esti ginere,adica ca ai soacra?
Nu pot sa cred,sunteti niste pusti,treziti va la realitate,si bine face mama ei[soacra ta] ca nu i da voie ei,la varts asta trebuie sa aiba alte preocuparii, nu de,, soacre,,.
Dac ea in clasa a 7 ii arde de asa ceva, la 17 ani, sigur are 1/2 copii.
Bafta!

| deeadragutza2 a răspuns:

Pai motiveaz-o sa invete mai bine sa aiba maicasa mai multa incredere in ea. Na e normal pentru un parinte sa aiba grija de copilul lui. Dar e cam exagerat poate pentru ca are note mai mici. Fao sa se gandeasca la notele ei si sa invete mai mult

| VirusS97 a răspuns:

Mda eu am mithe de asta mai de copthil si am inteles unde bati! Dr mda chiar trezeste nu e socrata daca ar vedea pretena ta acest mesaj si ar sti ca tu l-ai scris ce ar spune la mintea ei de cls a 7a nu crezi ca tear crede un pic nebun? Asa sunt unii parinti care nu le plac relatiile care le poarta si incearca sa ii desparta. Dar pune-te in locul ei o fatade clasaa 7a cu unu de a 9a probabil ii place mult de tine...dar trebuie sa intelegi ca tuh ai intratdeja la un liceu magandesc ca la unu bun big grin dar ea? Urmeaza clasaa 8 a pentru ea frate care e grea si cred ca si tu o sti daca ai vrut in anul trecut sa intri la un liceu bun. Deci incearca sa o trezesti sau mai bine trezesteo frate din visul asta de dragoste si spune-i ca o asteapta un an greu! Nu stiu la ce fel de liceu esti posibil ca mama ei sa vrea ca fiica ei sa meraga la acel liceu cu tine sau poate la altul, dar estefoarte important ca tu sa nu o influentezi pefata unde vrea sa mearga caci de obicei parintii iau decizii bune. Ajuto cu invatatu asta si trezesteo un pic spune-i mamei ei ca si tuh ai vrea ca ea sa ajunga la un liceu bun si daca face progrese la scola mama sa se va puta altfel cu tine.
Multa Bafta! si incodata nu e soacrata...inca!
PS: Daca e o relatie serioasa ar treui sati pese de viitorul pretenei tale; iar daca pentru tine o relatie inseamna sa iesiti la o plimare si sa vorbiti etc. atunci las-o blta frate!

| Claudia1001 a răspuns:

Pai poti sa incerci sa o ajuti pe X sa i-a note mai mari, in acea ora in care va intalniti, adica presupun ca daca tu esti clasa 9 poti sa o ajuti sa invete, cu temele etc. Daca asta nu merge poti incerca sa intri pe sub pielea soacrei, adica poti sa ii aduci un buchet de flori, sa o ajuti la treaba etc. Si daca nici asta nu merge poti sa incepi sa te gandesti ca poate X nu te vrea ca prieten si face orice ca sa se desparta de tine... Funda te rog? :d?

| ღღDέDέEBчέiiiBiiiღღ a răspuns:

1. pina nu te casatoresti cu fata respectiva asazis si,, x'' mama ei nu iti este soacra;
2.trebuie ea sa invete si sa se si intilneasca si maicasa sa inteleaga ca tu o placi foarte mult banuiesc si si ca ea te place pe tine. si sa inteleaga si fata ca trebuie sa invete daca vrea sa ajunga undeva... FUNDITA?