| MsEllaVampire a întrebat:

Cel mai bun prieten are o problema in dragoste(pot spune). A fost intr-o relatie cu o fata 1 an jumate si o iubeste enorm pe fata aia, dar din cate am observat eu, ea isi cam bate joc de sentimentele lui. Acum 3 luni cei doi s-au despartit din cauza ca un prost s-a bagat intre ei, el a trecut prin niste momente extrem de grele, a vrut sa faca niste chesti ciudate(nu pot spune). In fine a trecut peste perioada asta, iar acum 3 saptamani tipa s-a intors la el. Toate bune si frumoase pana astazi, cand ea i-a spus ca vrea prieteni care sa fie populari si ca vrea sa se desparta dar de data asta sa ramana amici. El o iubeste enorm pe fata asta si daca ar ramane amici i-ar face mai mult rau, dar ea isi bate joc de el. Intrebarea ar fi asta: ce ar putea face in privinta asta? Nu o poate uita asa usor, pentru ca mai e putin incepe scoala si o s-o vada mai mereu deoarece sunt in aceeasi scoala, clasa langa clasa.

P.S. Vi se pare normal ca popularitatea sa fie pe primul loc iar prietenii sa fie pe al doilea?
Funda pentru cel mai folositor raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar ca ea nu il place, ci vrea doar pe cineva cu care sa isi ocupe timpul straight face. Cand are o oferta mai buna, te lasa cu ochii in soare.
Nu mi se pare normal ca popularitea sa fie pe primul loc, dar fiecare persoana are parerea ei.
Fata aceea chiar nu merita atentia, ea doar isi bate joc, el e ca o jucarie pentru ea straight face.
Ar trebui sa arate ca are si el mandria lui si sa o trateze cu indiferenta. Daca dupa despartire, o fata si un baiat raman amici, inseamna ca : 1. se mai iubesc si vor sa ramana unul langa celalalt 2.Nu s-au iubit niciodata.
Si imi pare rau sa spun ca e valabil nr. 2straight face.
El ar trebui sa nu o mai bage in seama...o sa fie foarte greu ca sa o uite, dar, decat sa planga dupa cineva care nu merita, mai bine merge mai departe si isi da seama ca nu e persoana potrivita pentru el. Timpul vindeca tot.Chiar daca se intalneste cu ea, sa nu o bage in seama...crede-ma, indiferenta doare cel mai tare.
Ar putea sa iasa cu alta fata si sa se asigure ca ea il vede... poate va fi geloasa si va intelege ca el a trecut mai departe si ca nu e la dispozitia ei mereu. kiss
Oricum, sfarsitul inseamna un nou inceputwinking.

5 răspunsuri:
| danteewerr a răspuns:

Poți să-ți bagi undeva funda. In fine. Băi prietenaș, și eu iubesc și eu sufăr, toată lumea normală la cap iubește suferă nu este nimic rău și greșit in a iubi o persoană. Dar uitete si tu pe youtube la homosexuali și vei observa si tu in ce hal dramatizează aceștia o despărțire, incep să țipe să urle pe stradă să facă ca toate animalele. Deci intrebarea mea pentru prietenul tău este următoarea! Ești bărbat sau ești cărlig de rufe ori homosexual? Alege, tu ești cel care alegi! Păi da tu dacă vezi că tipa este sărită după fix la ce mai stai cu dănsa? Iți place nu? Iți place să-și bată joc de tine nu? Te simți bine, te simți bine findcă undeva acolo in mintea ta este un inceput de poponaut laughing,și nu răde că nu glumesc, nu este de glumit cu chestii de genul acesta! Și apropo, vrei să fi un bărbat adevărat, vrei să-ți recăștigi iubita,vrei să fi popular? Incearcă să nu o mai bagi in seamă pe acea fată, evito, nu te mai uita la dănsa, lasă fetele să vină la tine, lasă fetele să te inconjoare, să vadă toți că ești un bărbat adevărat și nu -ți pasă de fosta nici de prietenii ei nici de ce zice lumea! Și atunci vei observa că se vor schimba lucrurile! Fosta va incepe să te caute iar, findcă va observa că ești totuși un bărbat! Ești incă tănăr, ea este la liceu cu tine, deci o poți vedea tot timpul, spune mersi că este in viață și că o poți vedea. Lasă totul să decurgă normal, nu mai pierde timpul aiurea fi un bărbat adevărat, știu că dor despărțirile asta e viața, toată lumea se arde, dar trece și ai să vezi că peste un an de zile, vei intălni fete super și pe care le vei iubi și mai mult, și dacă vei fi la fel, adica un agitat din ăsta care complici totul, atunci vei face mereu și mereu aceleași greșeli! Baftă! Dacă mai vrei părerile mele mă poți căuta, dacă nu asta este!

| danteewerr a răspuns:

Dacă va ieși cu altă fată, cred că este cel mai prost sfat pe care-l poți da cuiva. Păi ce rost are să iasă el cu altă fată? Păi o să se bucure și mai tare fosta, o să-i dea satisfacție și mai mare. Adica o să fie evident,prea evident că o face pentru a se răzbuna, și deci, nu va avea nici un efect,iar el frustrat fiind, va merge din rău in mai rău. Este bine să -și vadă de activitățile lui și să fie inconjurat de fete, cănd umbli cu una, este evident că o faci din răzbunare, ar putea să ajungă chiar răsul liceului, findcă in liceu se duce vorba repede! Este bine să se facă plăcut și să fie inconjurat de multe fete, chiar și profesoare! Dar sunte-ți prea mici bă, și nu vă duce capul decăt la ce este mai comod și simplu, adica să se răzbune infantil, umblind cu una care poate fi chiar prientă cu fosta lui și cu care discută de toate! laughing

| Borsandi_Ramona_1996 a răspuns:

Pai ancearca sal consolezi tu poate reusesti si o sa fiti anpreuna antrun final

| Brenna a răspuns:

In primul rand tu esti tipul din "poveste" xD. In al doilea rand..hm..daca dragostea era din ambele tabere nu existra "un tip care s-a bagat in relatie". Daca ea iubea, nu avea ochi si pentru altul.In al treilea rand ea este o materialista si de " fatada"..Prieteni populari?! ..Doar amici? ..hmm..nu iti da de gandit? Si in legatura cu P.S-ul..sunt miliarde de oameni pe planeta asta care au mentalitati diferite. Normal si..firesc nu este ca popularitatea sa fie pe primul loc. Sunt de principiul ca daca ai prieteni esti si popular big grin.Deci...in concluzie.uit-o frate XD!

| MsEllaVampire explică (pentru Brenna):

Nu sunt eu laughing! Eu sunt fata!
Cum am specificat suntem cei mai buni prieteni si nu imi place sa il vad trist din cauza ei de aceea am postat intrebarea aici