| panterareasiagresiva a întrebat:

Cum as putea sa scap de amintirea unui baiat care il iubesc si vreau sa scap de el. dar nu pot pentru mereu ma gandesc la ell.crying si numai vreau el nu`i pasa de mine. dar mie da. dar totusi numai vreau sa ma gandesc la el! cum poot sa scap de amintirile cu el...si sa nu ma mai gandesc la el? vreo idee? dau funda la un raspuns mai bun.

4 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Pai, fa-ti alt prieten! Nu sta si suferi ca nu se merita. Ce, s-au terminat baietii si nu stiu eu?winking

| Азбука a răspuns:

Sa fie emotiile, ori suferinta de vina pentru greselile tale gramaticale?
De amintiri nu cred ca se poate scapa, ci doar sa incerci sa-l uiti pe acel baiat, refuzand sa te mai gandesti la el.

| Negative a răspuns:

Gandeste-te la el, dar nu incerca sa opresti sentimentul, in cel tarziu cateva zile o sa-ti treaca...

| Adda_5780 a răspuns:

Totul vine cu timpul. Cel mai bine ar fi sa-ti placa de altcineva.sau ai putea sa il ignori, sa ii gasesti defecte, sa iti cauti ocupatii. Eu tin la prietenul meu cel mai bun de 4 ani.dar prin faptul ca imi mai bateam joc de el( daa, stiu cum suna laughing ) cu o prietena m`a ajutat sa il uit ca baiat si sa ma concentrez asupra prieteniei. Succes >big grin