| Aiiida a întrebat:

Hey TPU...:d... vreau si eu cateva sfaturi. iubitul meu are un caracter ciudat.este mai "retras". si vreau sa imi dati cateva sfaturi.cum sa-l fac sa fie "multumit"de mine "mandru"fericit.sa il fac sa se simta bine.cateva secrete.pls

4 răspunsuri:
| sebywarlord a răspuns:

Fa-i un sex orallaughing
Glumeam, incearca sa il apreciezi mai mult pentru ceea ce face,multumestei tot timpu,daca iti face un compliemnt,fa si tu la fel, incearca sa ii dai incredere in sine, daca greseste nu il lua la pumni [ca poate te ardelaughing ]
altceva nu stiu ce sa mai zic thinking

| sebywarlord a răspuns:

Daca esti buna cu el,ii faci pe plac ii arati ca tii la el, v-a fii multumit de tine, dar e posibil ca el sa nu arate acest lucru

| Aiiida explică:

Nu vreau sa se inteleaga cuvantul timid cu sensul propiu.el nu este timid.ci mai "nesuferit"mai bine zis.chiar deloc timid.este un baiat normal numai ca mult mai "Fitos"si mai "greu de convins""mofturos". cuvantul perfect. daca ma puteti ajuta...cu sfaturi.multumesc!

| bamse a răspuns:

Oamenii timizi se simt presati de absolut orice. Chiar si de o banala iesire la un suc. Deci cu oamenii timizi trebuie rabdare, si sa-l faci sa simta ca il placi si ca esti a lui. Daca e retras dar nu din timiditate, poate fi dintr-un complex de superioritate fata de "restul lumii". In cazul asta doar suferinta ii va cobora nasaul de la etajul 10. O taietura, fractura, despartire, etc dar durere sa fie, sa vada ca e doar un om obisnuit cu multe slabiciuni ca noi toti