| MaryyyaTha5 a întrebat:

Hey TPU, dăunează daca mă masturbez (Degețica) de 3 ori pe zi si daca ma uit la filme de adulți in timp ce mă masturbez?
Ps: am 13 ani si sunt fata si nu vreau sa citesc răspunsuri gen tute la școală sau chestii de genul. Ma duc la școală am note bune, citesc in timpul liber si chiar ma preocupa școală dar imi place sa mă relaxez masturbanduma cand am timp.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai lasa naibii obsesia asta, ca ti se umfla pasarica, nefiind nici normal si nici sanataos sa stai toata ziua cu mana in chiloti.
Pune mana pe carte si invata ca nu-ti mai ramane timp de stat cu mana in chiloti, ca masturbarea excesiva nu-i sanatoasa si ncii nu esti la varsta cand trebuie sa te stimulezi atata.
Tu nu ai parinti?
Ce naiba fac ei, cand tu te uiti la pornografie?
Nu te educa si surpravegheaza nimeni?

| darrio2007 a răspuns:

Esti cam mică pentru asta. Daca o ții tot asa, cand vei face sex cu un partener, nu te vei simți satisfăcută.

| mihai69 a răspuns:

În principiu e ok, mai puțin partea cu pornoșagurile.
Alea nu reflectă deloc realitatea și te pot face să ai așteptări nerealiste sau să crezi că unele obiceiuri ar fi normale, deși nu sunt, atunci când vei face sex cu un/ o partener/ă.

| wildthing a răspuns:

Da, iti dauneaza, pentru ca te "dereglezi". Esti prea tanara pentru astfel de activitati.
Apropo, ma indoiesc ca ai note bune, avand in vedere faptul ca nu stii unde se foloseste cratima.winking