| Maria50 a întrebat:

De curand m-am certat cu cel mai bun prieten al meu sad si de cand ne'am certat plang nopti si ma rog pentru el ca sa fie cel mai fericit, oare asta e iubire adevarata? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Andrew9555 a răspuns:

Da, asta e iubirea adevarata Maria, sa te pui pe tine pe locul 2 si sa speri si sa te rogi ca altcineva sa fie fericit chiar daca asta nu inseamna neaparat sa fie fericit langa tine. E admirabil ca desi v-ati certat tu te rogi pentru el, asta arata ca esti o persoana deosebita si ca il iubesti, prietenia care ati avut-o la inceput a evoluat si s-a transformat cel putin pentru tine in dragoste. Sfatul meu este sa nu lasi nimic sa treaca, fiindca pe viitor se vor naste in sufletul tau regrete care nu mai ai cum sa le indrepti, incearca sa-i spui ca il iubesti, chiar daca raspunsul e posibil sa nu fie neaparat unul pozitiv, stii cum se spune, pentru unele lucruri merita sa suferi, de aceea suntem oameni.

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pentru varsta care o ai este ceva normal! Stai linistita nu esti singura. Fete care sunt foarte multe iar cele care ajung sa te jigneasca., cu siguranta si ele au trecut macar odata prin ceea ce treci tu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vîrstă ai dragă Maria?

| Maria50 explică (pentru CristiDinBucuresti):

15, trebuie sa fac 16 pe 13 august

| Raiiiisa a răspuns:

Asta e obsesie adevarata.
De unde stii ca el nu este fericit?
Si de ce nu te rogi pentru fercirea ta?
Prioritatea ta esti tu, nu el.

| redy04 a răspuns:

Tu te-ai cam indragostit de el din ce vad.
Doar ca fapt divers, ce orientare religioasa ai?
Pune mana pe telefon si invita-l in oras tongue

| Anaaaaaaaa a răspuns:

Daca n-ai iubi pe cineva nu te-ai gandi la el noptile stii vorba aia ""Dintr-o prietenie adevarata se naste o iubire" cel mai bine ar fi sa nu-i zici pentru ca poate el nu te place si prefera sa nu mai vorbeasca deloc cu tine.Inteleg ca acum sunteti certati dar daca va impcati mai bine ar fi sa nu-i zicwinking
Iti urez mult succeshappy