| personaljesus a întrebat:

De Revelion am cunoscut pe mess un baiat (foarte dragut si amuzant) si dupa ceva timp m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna.Acum sunt cu el dar problema e ca el sta in alt oras care e cam departe de al meusad Credeti ca o sa mearga mult relatia? Adica el imi spune ca ma iubeste dar distanta e prea maresad

6 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Poti sa ai o relatie la distanta dar este indicat sa nu ai pentru ca daca te indragostesti de el si u nu poti sa il vezi macar 1 data pe saptamana atunci incepe "paranoia" Eu zic sa iti cauti un baiat din orasul tau sau de unde esti u.

| Sperman a răspuns:

Nu, nu o sa mearga. 90% din relatiile la distanta au esuat. Deci renunta la el fiindca este prea departe si nu o sa tina, gaseste pe cineva care poate sa-ti fie aproape atunci cand ai nevoie de el.

| jasmine73 a răspuns:

Intr-o relatie sincera nu conteaza distanta, daca intr-adevar simtiti ceva puternic unul pentru celalalt relatia va rezista, conteaza sa aveti incredere unul in altul, sa va respectati si sa comunicati intre voi, deci sa nu va ascundeti unul de altul indiferent cat de nebuesc ar fi ceea ce ganditi, eu va urez bafta si va incurajez ca rezista, eu am probat si merge

| skilllet a răspuns:

Nu prea cred... iti spun din experienta. relatiile pe mess nu merg. pe mine ma intreaba mereu niste disperate pe mess daca vreau sa ne combinam, dar ***... nu se merita daca nu sunteti din orase macar apropiate.

| Aianna a răspuns:

O sa mearga scumpa.

Am stat cu un baiat 1 an` jumate. Era distanta de 600 si ceva de km`!

Dar depinde si de vo00i` sa avetii incredere.

Eu m.am despartit pentru ca am gasit altuu` frumos de la mine din oras nu ca nu ne intelegeam sa alte chestii. Din pro0priu orgo0lui`. Aii incredere.

Te-am pupat` big hug sper sa itsii fiu de ajuto0r!

| pissycutza8 a răspuns:

Daca este dragoste, ar merge chiar daca unul v-ati afla la capatul pamantului si celalalt dincolo [bine, asta nu pentru totdeauna]! Iubitul meu e plecat din tara de jumate de an si cu toate astea ne iubim foarte mult si nu am renunta la aceasta dragoste... Trebuie doar sa fii increzatoare, sa pui mult suflet si sa aveti incredere unul in altul!