| IngerasR3b3l a întrebat:

Eu am 15 ani, iar iubitul meu 16, ne intelegem super bine si ne iubim mult. In august facem 1 anisorbig grin.Suntem din aceelasi oras. El a venit in Timisoara la liceu cu sora lui mai mare, iar eu am venit aici cu mama, datorita serviciului ei.Acum in vacanta iubitul meu s-a dus acasa.

Problema este o prietena de-a mea mai veche cu care ma inteleg bine... Am fost si eu acasa, am stat cu iubitul meu, cu inca 2 pr de-ai lui cu care ma inteleg super bine si cu sora mea...

Intr-o zi trece si fata aceea pe acolo si de atunci a inceput sa stea cu noi .Acum...problema este ca eu m-am intors in Timisoara, mi-e frica sa nu-l pierdsad. Acum 2 zile m-a sunat sora-mea si mi-a sp ca fata aceea l-a intrebat daca vrea sa fie cu ea... si stie foooarte bine ca suntem impreuna.

Pe la ora 13, ieri, m-a sunat iubitul meu sa-mi spuna ca ma iubeste si ca nu a acceptat sa fie cu ea...Dar fata nu cedeaza. Eu in august dupa data de 20 ma duc acasa. Cum ar trebui sa procedez? mi-e si frica, ca iubitul meu sa nu cedeze sad

Va rog ajunati-ma! Scuze daca nu ati inteles sau daca am scris gramatical gresit

Funda mare, mare, mare! Merci

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incredere in iubitul tau,daca consideri ca merita. Daca ti-a dovedit ca te iubeste,ca nu are nevoie de o alta fata,ca la tine are tot ce isi doreste happy
Stai linistita si incearca sa nu te mai gandesti la asta, chiar daca e greu.
Nu poti vorbi cu tipa respectiva pe vreo retea de socializare? Daca da, contacteaza-o si discuta serios cu dansa.
Roag-o sa nu se bage pentru ca nu e frumos si nu are niciun drept sa destrame o relatie.
Daca nu intelege, las-o. Lumea e plina de. (beep).
In fond, poti lua totul ca pe un test. Daca iubitul tau tine la tine cu adevarat, nu va ceda.

O zi frumoasa!

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic.
Gandeste-te ca asta va fi ca un test pentru iubitul tau. Accepta sa fie cu fata aia-nu te iubeste, nu accepta-te iubeste.
Se pare ca el ti-a spus deja ca a refuzat-o, deci de ce sa te mai temi?
La un moment dat se va plictisi si fata aia sa se umileasca in fata iubitului tau, daca el nu o ia in seama.

| iubesc a răspuns:

Ar trebui sa pui nebuna la punct si sa ai incredere in el..mai ales daca va iubiti!

| Emmeii a răspuns:

Bună.

Aveţi un an împreună, deci lucrurile sunt destul de serioase. Plus că dacă nu îi păsa de tine, nici nu te suna să te anunţe de tipa aia, aşa că nu te îngrijora. Îţi poţi ţine iubitul lângă tine şi de la distanţă. Spune-i lucruri drăguţe, că îţi este frică să îl pierzi pentru alta sau chestii de genu, aşa încât să îl determini să fie sincer cu tine.
Eu una nu cred că o să te lase pentru o astfel de fată, care complet conştientă că băiatul are prietenă, îi pune astfel de întrebări.

Tu ai încredere în el şi ţine-l aproape.
O zi bună să ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie consta in increderea pe care o aveti unul in celalalt.Deci daca ti-a zis ca te iubeste si ca nu a acceptat-o, nu vad care ar fi problema.E normal sa ai unele dubii in ceea ce il priveste, dar daca ai incredere in el, vei vedea ca totul va fi ok.Ca sa nu te mai gandesti la asta pana va revedeti, gaseste ceva de facut care sa iti ocupe timpul. Sper ca te-am ajutat.Pup :*

| maria_7379 a răspuns:

Va iubiti nu? Pai in dragoste increderea e cea mai importanta. Trebuie sa ai incredere in el daca il iubesti si mai ales daca iti arata acest lucru. Iar despre fata ai las-o in pace cu gandurile ei spune-i sa se gandeasca bine inainte sa faca o prostie si sa desparta 2 tineri indragostiti. Fi calma ca nu se v-a intampla nimic NU il vei pierde. Daca nu v-a despartit nimeni si nimic timp de un an crezi ca va va desparti acum? Logic ca nu trebuie sa ai incredere. Nu fa vreo prostie si sa nu ai incredere in el. In plus NU ii spune nimanui ca nu ai cumva incredere in el ca s-ar putea sa ii spuna ca nu ai incredere in el si asta il va durea mai ales daca va afla asta.

| Qusifor23 a răspuns:

Knock The Bitch Out!

Asta inseamna sa o bati =]]]

| fanuldinamo a răspuns:

Daca te iubeste nu o sa cedeze