| Ana98Ana a întrebat:

Eu merg la meditatii cu un baiat...Dar nu vorbim unu cu altul si este mai mic ca mine. Mereu cand ma uit la el isi lasa capul in jos si incepe sa isi aranjeze parul.Iar la scoala se uita mereu la mine si cand vede ca ma uit si eu la el intoarce repede privirea si odata cand am intrat in curtea scolii prieteni lui au inceput sa imi strige numele iar el se ascundea de mine. Dar inainte sa se intample toate astea eu mereu il auzeam ca vorbea urat despre mine cu prietenii lui...Voi ce credeti? Ma place sau doar isi bate joc de mine?

Răspuns Câştigător
| Bomfaier a răspuns:

Tehnic vorbind, orice băiat care îşi fereşte privirea când te uiţi la el e susceptibil de a te plăcea. Cu cât mai des îl surprinzi privindu-te, cu atât e mai susceptibil.
Practic vorbind, un om nu se uită din proprie iniţiativă într-o direcţie dacă nu e ceva ce i se pare interesant acolo. Ca să nu mai spun, din proprie experienţă, că e groaznic de greu să nu începi să-ţi aranjezi părul când ai fost prins asupra unui fapt pe care nu poţi să-l explici celorlalţi.
Iar "vorbitul urât", cât o fi el de adevărat sau de fals, n-are nicio relevanţă.
Concluzie: Tipul te place. Ai grijă să nu-l ruinezi!

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Te place si e timid, va trebui sa iei tu atitudine, asta daca merita!

| neutrino a răspuns:

Nici una, nici alta. Este vorba de tembelismul varstei.

| dragos9234 a răspuns:

TE place dar este mai timid.
Faza cu ''nainte sa se intample toate astea eu mereu il auzeam ca vorbea urat despre mine cu prietenii lui'' nu o cred.

| Ana98Ana explică (pentru dragos9234):

Dar si prietenele mele imi spuneau ca l-au auzit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ana sincer sa fiu? sunt baiat si DA te place, mi s-a intamplat ca eu sa vorbesc urat despre o fata, sa ii denigrez imaginea unei fete cu alti prieteni, dar mai tarziu cu 1 luna mi-am dat seama ca faceam chestia asta pentru ai atrage atentia, si sa-ti spun ceva? sunt cu fata aceea si in momentul de fata, chiar de 1 an si 9 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte posibil să te placă.
Din comportamentul lui reiese că te place!
Poate iese ceva, cine ştie? happy

| oOSaritaOo a răspuns:

Da, te place... dar cu cât e mai mic decât tine? Sincer, mie nu-mi place ca băiatul să fie mai mic.