| arianared24 a întrebat:

imi place de un prieten, dar nu am curaj sa-i spun. Mereu cand e vorba de relatii sau sa-mi exprim sentimentele ma sperii, ma balbai si ma panichez. Si sunt cam timida. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Foarte sigur că dacă nu eşti în stare să îi mărturiseşti o singură frază, nici o relaţie cu el nu poţi avea. Doar nu o să comunicaţi telepatic. De asta nici Helen Keller n-a avut prieten.

| neutrino a răspuns:

Este obligatia lui sa nu fie timid, daca te doreste! Tu trebuie sa stai cumintica, avand grija sa nu vorbesti prostioare.

| MorganaM a răspuns:

Cred ca ar trebui mereu sa te gandesti ca esti frumoasa si delicata si ca nu ai cu ce gresi in ceea ce priveste comportamentul. Toate fetele sunt timide. Cele care nu sunt, pe care le-am vazut, sunt dinacelea neserioase.
mai bine ii spui intr-un mesaj, nu fata in fata, ca sa nu te simti ciudat.

| Jmecherosu14 a răspuns:

Incearca sa il inviti sa iasa cu tine cu niste prieteni si jucativa jocul pe care aproape toti pustii il adora : adevar.provocare sau procent etc. Si tu iti alegi provocare si vorbesti dinainte cu un prieten(a) sa te puna sa il saruti sau la adevear sa il intrebi daca te place sau cat la suta te place! Vei afla daca si el te place! Succeswinking

| Robert_Niculae_1982 a răspuns:

Eu zic sa ii scrii intr-o scrisoare tot ce simti despre el si sa rogi un/o prieten/a sa de-a scrisoare baiatului merge intodeauna

| MileY1961 a răspuns:

Fi tu însuți, nu încerca sa pari altceva si vorbește deschis cu el, daca e sa fie va fi, nu îți pierde curajul si încearcă sa lupți pentru ceea ce îți dorești!

| PolarBear a răspuns:

Un oral cu ochii inchisi happy

Ajuta tot timpul, mai ceva ca Orbit laughing