| AdryTheBest a întrebat:

Hey TPU,,
Imi place fff mult de un baiat, dar parca nu vrea sa ma bage in seama cand sunt langa el...In ore il vad ca se uita la mine cateodata...La biologie sta in fata mea si cred ca inima imi bate de vreo 1000 pe sec. Iar cand se intoarce sa ceara o radiera sau ceva ma simt ciudat, inima imi bate, ma inrosesc si nu mai pot vorbi. Cand ma uit pe facebook la postarile lui ma gandesc sa dau sau nu "like", sa nu ma creada o ciudata.
Ma topesc cand il vad. Simt ca nu mai pot, dar nu pot sa ii spun in fata ce simt pentru. ca ma inrosesc, inima imi bate, nu pot vorbi si nu ma pot misca. Va rog sa ma ajutati. Cum ma pot face mai observata in ochii lui? fundita...

Răspuns Câştigător
| AAARRR a răspuns:

Pai nu trebuie sa faci cine stie ce lucruri ca sa te faci observata de el pentru ca daca te observa facand lucruri pe care tu nu obisnuiesti sa le faci o sa trebuiasca sa le faci la nesfarsithappy. incearca sa fi tu insati cand te baga in seama iar cand se uita la tine in timpul orelor uitate intens la el si zambeste-i. o sa-ti inteleaga mesajul din priviri, iar daca este mai... badaran si nu le are cu dragostea dai like-uri pe fb sh comentari cu

4 răspunsuri:
| oanard174 a răspuns:

Deci oricum nici nu e normal sa-i spui tu ca esti fata,asteapta de la el,daca ii place de tine iti va spune el,iar tu nu trebuie sa faci nimic ca sa iesi in evidenta in fata lui, fii naturala asa cum esti tu, e cel mai bine dupa parerea mea.

| Foxyyyyyyyyy a răspuns:

Eu cred ca ar fi ok daca ai incerca sa lasi timiditatea la o parte si sa ii dai de inteles ca iti place de el prin gesturi subtile, daca si lui ii place de tine isi va da seama de acele gesturi si va prelua initiativa. mult noroc!

| gmdani a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el ca poate si el te iubeste si ii e rusine sa spuna. poate e la fel ca tine. mai bine spus incearca sa fi intai amic sau prieten bun si dupa aia sa-i spui ca altfel o sa te creada ciudata laughing laughing atat stiu "Eu"

| Doinitzz a răspuns:

Fii doar tu insutzii happy Daca te place se va apropia si singur.comportate normall ca si cu cei din jur fii potin mai indrazneata vb cu el pe diferite teme happy si da daca ii vei da like la postarile lui de pe facesbook nu te va crede ciudata da din contra poate crede ca un lucru destul de dragut. Fiii tu insutzi in fata lui. Ce e al tau e pus deoparte happy suscees :*