| anonim_4396 a întrebat:

. Hey TPU. Imi place foarte mult de un baiat mai mare decat mine cu 3 ani. eu am 14 (sunt a 9 -a ) el 17 (a 11 ). ..AMandoi facem sport de performanta la echipe diferite dar si la licee diferite. NU ma puneti sa ma intalnesc cu el pentru ca mie foarteee rusine sa il intreb si nici nu prea avem timp din cauza meciurilor. CUm sa ii spun ca il plac sau cum sa aflu daca ma place? Vorbesc mai mereu cu el pe fb. prin mesaje. dar nu stiu ce subiect sa il mai intreb. CRedeti ca sunt prea mica? As avea sanse la el? CUm fac sa fiu cu el? ( sunt destul de dezvoltata am aproape 1.70.)

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Atata vreme cat nu este vorba despre sex, nici varsta nu este o problema. In paranteza, pentru sex ar fi bine sa mai astepti cel putin 2-3 ani.
Intreaba-l una-alata, despre scoala, ce materii ii plac in afara de sport, ce viitor, meserie vrea sa aiba, daca ar face cariera in sport si daca s-a gandit la vreo alternativa in cazul ca faza cu sportul pica. Intreaba-l despre hobby-uri, muzica, filme, animale de companie, locuri de vacanta favorite. Mai gandeste-te si tu ce anume ai vrea sa stii despre el. A da, foarte important, vezi daca ii liber, nu are rost sa te "sfarmi" prea mult daca el are pe altcineva, sorry. straight face
Si nu fii asa de sigura ca va face el primul pas, asa cum zic ceilalti. Poate este si el la fel (mai) timid decat ti se pare tie ca esti. Poti in schimb sa cauti sa mergeti impreuna de la antrenamente si, de exemplu, cand treceti pe langa un magazin sa-i zici ca sa intrati sa-ti iei un suc/apa minerala, iaurt, etc. Si daca nu ar simti ceva pentru tine, tot ar intra, dar daca simte ceva se va bucura. :p
Daca vei vorbi mai mult cu el, atunci si el va avea mai mult curaj sa vorbeasca cu tine, si cine stie, poate sa ajungeti chiar prieteni. laughing
Dar m-am lungit prea mult, pa.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-i nevoie sa-i spui nimic,doar sa ai rabdare.
Din moment ce tineti legatura virtual,posibil sa te placa si el, dar tocmai din cauza varstei pe care o ai sa se simta cam descurajat...
Oricum, fii sigura ca daca te place, va face el primul pas, tu nu e nevoie sa faci altceva decat sa continui sa vorbesti cu el!

| IubesteEa a răspuns:

Deci da-mi idul tau si vorbim acolo ca si eu am fost in situatia ta.

| Adrianaa15 a răspuns (pentru IubesteEa):

Nu pot sa iti trimit iid. Ai status de membru junior iar eu nu am... asa ca nu ma lasa sa iti trimit

| IubesteEa a răspuns (pentru Adrianaa15):

Aduci da-mi-l aici pls

| Adrianaa15 a răspuns (pentru IubesteEa):

Wind.drop_xd25

| neutrino a răspuns:

Sa fii sanatoasa dar daca baiatul ar fi fost interesat de tine te invita la un suc. Nu e suficient sa-l placi tu.

| iubescmature a răspuns:

Pai parerea mea este sa deschizi cat de cat subiectul pe fb cu el
ce gen de fata ii place daca ar acepta una mai mica ca el si tot asa