| anonim_4396 a întrebat:

in ultima vreme sunt asa fustrata.toti ma intreaba cum de mai sunt virgina la 17 ani, de ce nu vreau sa-mi incep viata sexuala, deja m-am saturat sa le raspund la fiecare in parte.toti vor asta de la mine (baietii) si in ultima vreme tot insista sa vorbeasca cu mine despre acest subiect, nu mai vreau sa intru pe mess.pentru ca stiu ca voi fi abordata cu acest subiect de discutie, nu mai stiu ce sa fac! AJUTOR! funda :*

Răspuns Câştigător
| Cătălina a răspuns:

Nu mai fi atat de agitata, ci fii mandra ca se mai gasesc fete ca tine intr-o lume ca aceasta. Cat despre acei frustrati care tot te cauta, nu ai nimic de facut decat sa le raspunzi cu indiferenta maxima. Cu cat vei fi mai indiferenta, cu atat ei se vor plictisi si te vor lasa in pace. Nu esti obligata sa dai nimanui detalii despre tine, tu vei cea care va alege la momentul potrivit ce si cui sa spui.

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,linisteste-te.
Nu e cazul sa intereseze pe nimeni ce se intampla intre picioarele tale,nu permite sa devina tema de dicutie si nu da niciodata vreun raspuns.
Cela mai multe care au facut-o,deja regreta si,fii sigura,ele sunt cele frustrate si te privesc cu invidie,cum de rezisti!
Chestiunile intime te privesc direct si personal,nu ai de dat socoteala nimanui,decat tie.
Continua-ti netulburata viata ta frumoasa,exact asa cum ai inceput,esti pe drumul cel bun.
Cand vei mai fi intrebata sau deranjata pe tema asta,poti replica foarte serioasa ca nu ii priveste tema asta si daca insista,ajunge sa completezi,nu iti permit sa discuti de intimitatile mele, sa-ti vezi de treaba ta.
Vor inceta in timp record.
Din partea mea, un mare bravo si mult noroc!
Sa ai grija de tine!

| MMihai a răspuns:

Toti Cretinii și toti Idioții, & handicaații mintali ma intreaba cum de mai sunt virgina la 17 ani, & de ce nu vreau sa-mi incep viata sexuala...

| EuCuTine a răspuns:

Eu zic sa le raspunzi cu " Fukk offf animal " pentru ca este cel mai direct raspuns. Daca vrei sa o faci o faci daca nu NU. Nu ai dc sa iti fie rusine sau etc. Un studiu facut curand a dovedit ca oameni au inceput sa tina din ce in ce mai mult la virginitatea lor si au inceput sa gandeasca inainte sa se F.a.

| Honeybunny a răspuns:

Esti culmea laughing n'ai facut si gata ce trebuie tu sa dai explicatii tuturor. daca le raspunzi normal ca vor sa te abordeze pe tema asta. da rasounsuri scurte si concrete "n-am facut ca n-am vrut o sa fac cand o sa vreau" sau ceva de genu. prea mult tam-tam faci din chestia asta, crezi ca esti singura fata cu care vor baietii sa vb despre sex?laughing

| Zuzu6235 a răspuns:

VIrgina la 17 ani? Asta e crima impotriva umanitatii! Glumeam tongue. Baietii vorbesc cu tine pe tema asta poate poate iti vor trezi interesul si se va gasi un "norocos" care te va convinge sa o faci. Daca nu vrei sa o faci, nu te simti pregatita; e problema personala si nu trebuie sa dai expicatii nimanui.winking

| Marcelino a răspuns:

Spune-le ca vrei sa te calugaresti!

| Alekzandra a răspuns:

E jenant pentru ciudatii care tin neaparat sa iei tu aceasta decizie.E viata ta si tu stii cel mai bine ce vrei sa faci cu ea.Nu fi frustrata! De ce sa te consumi pentru niste...chestii ca altfel nu pot sa le spun!

| MaGicElEmEnt a răspuns:

Da ceare? esti fata nu esti baiat...stiu un baiat care s-a dezvirginat la 13 anilaughing si faza cu messu staftu meu e sa-ti faci id si sa-i bagi pe aia numa cu care vbwinking BFT!

| daminushh a răspuns:

Tin minte ca si eu la 17 ani eram virgina si toata lumea ma asalta cu intrebari de genul.Mai ales colega mea de banca imi spunea sa scap de LTP (lipsa totala de.) dar era aberant totul. Cu cat ei vb de sex sau virginitate ma enervam pentru ca nu e treaba nimanui daca eu sunt sau nu virgina. Oricum a fost dat ca ceva mai tarziu sa imi incep viata sexuala si cand eram inca intrebata cum e sa fii virgina le raspundeam mult mai lejer : mars! Crede-ma ca imi e dor sa fiu virgina, de prima noapte si considera cel mai de pret lucru al tineretii tale. Mult succes! :*

| mary9014 a răspuns:

Buna! Spune-le ca nu e treaba lor si daca sunt asa interesati d persoana ta, sa stea linistiti ca sigur nu or sa fie ei persoana potrivita pentru tine.In primul rand nu ai de ce sa fi frustrata, sa nu te grabesti ca sa scapi cat mai repede de virginitate ca o sa regreti.Chiar daca nu crezi ca e mare lucru, e.Si o sa vezi dupa.ca ti-ai mai dori sa nu stii cum e, sa fi curioasa si toate cele.Eu am facut-o pe la 18 ani dupa vreo 7 lunisoare si nu regret ca nu a fost mai devreme...asa ca.nu te mai agita ca ei nu merita atata agitatie din partea ta.Trateaza-i cu indiferenta si arata ca nu e sfarsit de lume daca nu ai facut sex.Ai o viata intreaga pentru asta in care o sa te plictisestihappy

| crizerawr a răspuns:

Dale Ignore!winking

| batinmarioara a răspuns:

Nu e treaba lor si nu le mai da explicati zile ca nu vrei sa fi o fufa ca alea care te intreaba