| lovemylifebaby a întrebat:

in vacanta asta vreau sa incep sa ma schimb din toate punctele de vedere. Vreu sa fac sport si sa slabesc. Sa ma tund sa fiu mai feminina. Acum intrebarea mea este cum pot slabi in aceasta vacanta pe langa sport, dati`mi idei de retete am 14 ani. Si siteuri in care pot fi mai feminina mai seducatoare. Sunt cu iubitul meu de aproape 3 saptamani. Eu il placeam de vreo 7 luni, dar acum am devenit mai feminina si abia acum am reusit sa fiu cu el. El ma iubeste si eu lfl dar vreau sa il surprind placut. Sa mai slabesc, sa devin mai feminina. Multumesc

Răspuns Câştigător
| s3xy0girl20 a răspuns:

Pai,daca vrei sa slabesti nu trebuie sa te infometezi pentru ca dupa aia cand mananci iar te ingrasi mai tare, trebuie a mananci des, 5-6 mese pe zi dar in cantitati mici,si nu dulciuri sau produse de patiserie,de preferat fructe legume si sa faci abdomene si jogging zilnic. Daca vrei sa te tunzi,poti sa te tunzi in scari si cu breton pe o parte si daca vrei iti poti face si niste suvite blonde(daca vrei). Poarta mai des fuste scurte, blugi mulati, colanti si bluze cu putin decolteu si mulate.un rol important pentru o fata ar fi si cum arata la fata.Cand iesi din casa,te dai cu fond de ten, putin rimel si gloss sau un balsam de buze. Unghiile mereu sa fie ingrijite si date cu lac, sau oja.Mersul gratios cu spatele drepte pieptulin fata.Si sa nu uit cand iesi undeva sa nu uiti sa te dai cu parfum sau macar spray.Tot ce ti-am zis e doar aspectul.Atitudinea sa fie finuta, nu de mahalagioaica
SPer ca te-am ajutat!:*

5 răspunsuri:
| Ady93 a răspuns:

Mancarea: trebuie sa mananci putin si des, in sensu masele princilape, si cate o gustare intre de preferat un fruct. Iar masele principale cu cat mai verde cu ataat mai bine, sa zic asa laughing. Salate, rosii, castraveti, verdeturi, cu alea nu numia ca slabesti dar te simti si mai sanatoasa. Pai bafta!

| MariaIoana a răspuns:

Pai in primul rand nu trebuie neaparat sa te tunzi,o fata e frumoasa si cu parul lung si drept.Poi sa porti haine mai mulate,sau daca nu(caci tu crezi ca esti grasuta) cauta haine care sunt largute insa te reprezinta. Daca mergi in magazine, cele care le vand vor stii sa te ajute.
In legatura cu slabitul, e de ajuns sa faci sport si sa nu manci multa paine.Iti e suficient sa manci vreo 2 felii pe zi.Mai putine dulciuri.Ce sa iti zic,in loc de carnea de porc cu grasimi manca piept de pui fiert sau la gratar,cu legume, manca salate de fructe multe.
Iar daca ai reusit sa fii cu el, inseamna ca te vrea asa cum estiwinking

| DeeaLovee a răspuns:

Dupa parere mea, nu e nevoie sa te tunzi. pentru ca o fata este mult mai frumoasa daca are parul lung si ingrijit. Pentru a slabi trebuie sa faci sport, sa nu mai mananci dupa ora 6. sa nu mananci combinat la masa, gen: friptura cu cartofi prajiti. poti incepe prin a manca ceva la gratar cu salata. sa renunti la suc si la dulciuri. eu asa am reusit sa slabesc. de la 56 am ajuns la 51. in prezent fac sala si e mai bine asa. Si pentru a fi feminina, poarta rochite, fuste si ai grija de corpul tau. Good luck! :*

| IcomeFromROmania a răspuns:

Tunde-te la zero in cap. Puneti doua pirsuri in limba, unul in nas, 3 sau 4 in sprancene si nu iti mai fa baie vreo doua trei saptamani.
Iti zie eu cu asta sigur il vei surprindewinking.

| stefanutza99_4814 a răspuns:

Pai ca sa slabesti trebuie sa nu mananci mult si ultima masa sa fie pe la sase multa miscare si intr-o sptamana ai sa slabesti cel putin 3 kg dar atentie! dupa ora sase nu mai ai voie sa mananci nimic nici macar fructe pentru ca si cele mai marunte lucruri se pun pe tine! Eu iti doresc succes!