| vreausaintreb a întrebat:

Hey,TPU! nu stiu ce sa fac. eu am 15aproape16 ani si ma cunosc cu un baiat de 19-20 de ani de mai mult timp. totul a inceput intr-o seara mai bine zis noapte cand m-a condus acasa cu scuteru' iar apoi mi-a aflat numarul de tel si am vb prin mesaje. mi-a spus ca ma place si ca vrea sa fim impreuna dar sa nu stie nimeni de chestia asta. sa stim numai noi2. eu l-am tot refuzat dar el insista. ce sa fac in privinta asta? ce intentii credeti ca are cu mine?

10 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Te complici prea mult si nu are rost. Personaje de genul gasesti la orice colt de strada si nu o sa stii cum poti scapa de ei mai tarziu in viata. Evita sa mai vorbesti cu el ca nu te obliga nimeni sa nu-i raspunzi la telefon. Daca vrei iubit cauta unul care nu e asa de disperat si vrea sa incepeti relatia cu secrete. Problema ta ce faci pe viitor dar sfatul meu e ca e prea obsedat baiatul asta.

| Alexutsa_2737 a răspuns:

PAi asa am si eu relatia actuala. Asa este si diferenta de varsta. Pai nu trebuie sa va ascundeti. Eu si el nu e ascundem si nu avem de gand sa o facem. Stie deja totta lumea si nu avem motive sa o facem. Sper sa te ajute

| Pufuleteeee a răspuns:

Pai asta sti numai tu... daca tie iti place de el ii poti da o sansa..si daca e pervers si nu-ti place, te desparti de el.

| neutrino a răspuns:

Doreste relatie secreta? Normal, la cei 20 ani ai lui, rade lumea de el ca umbla cu copii. Vezi-ti fata de treaba ta( nu de a lui)!

| vreausaintreb explică (pentru neutrino):

Daca ai vedea tu ce copil sunt. si in plus nu eu insisit sa avem o relatie ci el o face

| Demonull a răspuns:

Cred ca e vampir si o sa te suga, sau tu pe el?

| diana26 a răspuns:

Depinde cum il vezi u
daca il vezi serios, timid cred ca doar te place,
daca il crezi icrezut cred ca doar isi bate joc de tine
acum depindde numai de ce crezi u despre el

| vreausaintreb explică (pentru diana26):

Pai cand e cu baietii e genu de baiat mai smecher.dar cand vb cu mine imi da multe sfaturi si imi vb ft frumos.in interiorul lui e un baiat serios, daca vede ca ceilalti baieti intrec masura cu fetele sau cu bautura si se iau la bataie de exemplu la petreceri intervine imediat si atenueaza conflictele...grea decizie.

| lulus9695 a răspuns:

Eu nu cred ca are intentii serioase si incearca sa rupi orice legatura cu el daca iti mai da mesaje nu ii raspunzi si daca a zis ca vrea sa stiti numai voi doi sigur e cv necurat la mijloc

| Alexandra_1925 a răspuns:

Eu zic sa il refuzi in continuare deoarece el nu vrea sa afle nimeni probabil ca are altele faci cum iti spune inima si eu mai am un pic si fac 16 ani si imi este la fel de frica ca tine ca baietii mai mari!