| deadman a întrebat:

Plac o fata, nu stiu daca ea si-a dat seama, am vorbit cu ea o data face to face cu ea si de cateva ori pe facebook. Maine as vrea sa-i dau un mic cadou cu ocazia sarbatorilor si i-am zis deja ca vreau sa-i dau ceva. Chestia e ca de fiecare data la scoala cand ma vede pe hol se uita dupa mine sau cand ma vede prietena ei ii spuna si se uita la mine. Azi am intrebat-o pe facebook daca vrea sa mearga la o plimbare in parc si a zis ca in weekend e la o prietena. Nu stiu daca a iau chestia asta ca pe un refuz. Voi ce credeti? Ce sa fac in continuare? Sa-i mai dau cadoul? Sa mai incerc?

P.S.: Nu arat extrem de bine, iar ea e suparba. Si cred totusi ca are pretentii.

3 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Sa nu o sufoci, da-i cadoul si atat; apoi fi si tu putin mai indiferent ca daca ai sa stai numai dupa fundul ei o s-o stresezi.Las-o sa se mai indrgosteasca de tine si poti s-o inviti la un suc

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu-i mai da nimic ca de e plecata

| Miea a răspuns:

Parerea mea este sa-i dai cadoul, mai ales daca i-ai si spus. Poate e genul care se 'lasa' mai greu si ii place sa fie curtata. Sau are nevoie de putin spatiu, sau timp si pentru ea. Daca ati vorbit asa de mult, se si uita dupa tine nu cred ca eforturile tale sunt in van. trebuie sa o iei mai usor cu rabdare, sa nu o sufoci cu de toate. Fetelor le place sa fie apreciate, curtate, daca o faci sa se simta importanta si iubita, ai facut tot ce trebuie happy Spor!