| layla98 a întrebat:

sa incep cu inceputul:anul trecut la noi in clasa a venit un baiat nou care a ramas de doua ori repetent
P.S-.il cheama emy, are 16 ani, iar acume in clasa cu mine, clasa a VIII
-am14 ani
-in momentul de fata are ca gagica o fata de la clasa paralela
-tatal sau este nasul unchiului meu deci este ruda cu mine
-este bine facut,dragut si smecheras de cartier
eu il iubesc pe baiatul acesta din tot sufletul meu,
el ma cicaleste si din cate stiu asta inseamna ca tine la mine,
il visez noaptea,ma gandesc in fiecare noapte la el,
el a fost intrebat de mine la o fata cu care nu prea am mai tinut legatura si a zis ca sunt frumoasa,
ma plimbat cu motocicleta,
eu sunt reprezentatn Avon si cumpara produse de lamine cu toate ca iubita fratelui lui este reprezentant si ea,
de fiecare data cand vrea sa ii cumpere ceva prienenei lui ma intreaba pe mine daca este bine,
de fiecare data cand are ceva pe suflet vine si imi spune mie,
in fiecare zi,la scoala, ma pune sa ii fac masaj,
el locuieste pe o strada paralela cu strada pe care locuiesc eu,
si este ciudat ca prietenul lui cel mai bun [dani, 18ani]vrea sa se combine cu mine,dar eu nu vreau,nu e genul meu,
va rog... spuneti-mi ce sfat mia-ti da,ce ar trebui sa fac,sunt disperata dupa el, cel.cea care ma ajuta primeste funda, funda se va acorda dupa 10 raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| SisMusic a răspuns:

Uite cum sta treaba daca vrei sa fii cu el de obicei "baieti de cartier" sunt foarte obraznici dar cand gasesc pe cineva care sa o iubeasca o fac din toata inima(stiu asta din propria experienta)! Daca vrei sa stai cu unu ca el trebuie intai sa ii faci pe plac adica sa ii preiei din "cultura" si vicii daca un baiat de asta "rau" fumeaza in primul rand nu o sa stea cu o fata sau daca stat nu o sa stea mai mult!
In al doilea rand sa aveti aceleasi gusturi in materie de muzica daca se nimereste un manelist cu un Rap-er nu o sa iasa nimic chiar o sa iasa rau!
In ceia ce priveste iubita lui cel mai bine ar trebui sa astepti sa se desparte de ea ca sa ai sanse mai mari la el incearca sa iesi cat mai mult cu el si sa fii dicreta la scoala (colegi o sa fie gelosi si nu o sa tina relatia) iar cand esti numai tu cu el incearca saii dai de inteles ca il placi!big grin
Bafta in continuare!winking

| layla98 explică (pentru SisMusic):

Cand sunt prin preasma se potoleste cu chestiile de cartier si avem cam aceleas gusturi..ms de sfat:*

21 răspunsuri:
| BeastMaster a răspuns:

Esti cat se poate de PROASTA!
Tu confunzi dorinta de a ti-o trage cu un "smecheras" care crezi ca arata bine(cu toate ca probabil o sa ramana cu 7 clase toata viata) cu iubirea. Nu ma intereseaza de povestea ta de dragoste adolescentina de rahat dar ma deranjaza ca tu crezi ca sti ce este iubirea la 14 ani.

| dizySTYL a răspuns (pentru BeastMaster):

Frate esti tare tot respectul!

| layla98 explică (pentru BeastMaster):

Bai frate..eu amcerut parerea..nu sa viitu saimi faci morala. daca vroiam saimi faca cineva morala ma duceam la mama.

| BeastMaster a răspuns (pentru layla98):

Nu a fost morala. A fost o parere.
In fine... poti sa o iei cum vrei, mie mi se rupe.

| BeastMaster a răspuns (pentru dizySTYL):

Mersi frate...

| RedHeart a răspuns:

Astea nu sunt intrebari la care poate raspunde utilizatorii de pe TPU pentru ca fiecare e diferit in felul lui si pentru ca fiecare are caracterul lui si fiecare gandeste in felul lui. Chestia asta o poti gandii doar tu si poti sta sa vezi daca e bine sau nu. De la noi primesti doar sfaturi care cateodata te pot induce in eroare.

| layla98 explică (pentru RedHeart):

Sfaturile altora ma ajuta..pe mine..personal

| claaau a răspuns:

Tot ceea ce ar trebui sa faci este ca trebuie sa-ti faci curaj sa stai de vorba cu el si sa-i spui ca tu il iubesti foarte mult si il visezi toate noptiile si daca ar fi vreo sansa ca el sa fie cu tine si zambesti dragut si te uiti sod si o sa vezi ce raspunde. succes!

| xanderblackx a răspuns:

Si mai bine ar fi sa pui mana pe carte ca-ti va prinde bine in viitorul nu foarte indepartat si vei avea cati baieti doresti tu... numai bine

| DOARoVIATA a răspuns:

Fi serioasa ce iti va putea asigura un sentiment? o sa iti rupa pasarica si o sa te abandoneze ( iartami expresia ) dar fi serioasa cum poti fi atata de fraiera gasesteti unul cu barem 8 clase serios chiar nu stiu ce tiar putea oferi el happy iti vei distruge viata stai cuminte

| layla98 explică (pentru DOARoVIATA):

Am uitat sa precizes ca nu este de genu `sa rupa pasatica`...si mai nou a inceput sa invete...cu ajutorul meu si prietenei lui

| DOARoVIATA a răspuns (pentru layla98):

Faci cum consideri dar eu zic sa nu te incurci dar oricum tu faci ce vrei

| StRuMP a răspuns:

Cel mai corect ar fi sa-i spui adevarulwinkingchiar daca nu consideri o varianta buna...incearcawinking Nu ai nimic de pierdut si chiar daca Tatal lui e nasul unchiului tau, stai linistita...acesta nu este un grad de rudeniewinking Sper ca ti-am fost de ajutor

| layla98 explică (pentru StRuMP):

Asta as vrea.dar nu am tupeu

| StRuMP a răspuns (pentru layla98):

Incearca sa te sfatuiesti cu Mama tawinking Iti poate da un sfat mai bun decat oricare dintre noiwinking

| skaywalker a răspuns:

Fa pute prostia pe tine, la 14 ani tu visezi dragoste mergi dracu joacate cu lego

| layla98 explică (pentru skaywalker):

Vai ce sa spun..ai bagat frica in mine..veziti de treaba ta. daca nu ai trecut prin asa ceva la varsta de 14 ani nu e problema mea ca nu ai gusturi bune..asa ca vezi-ti de problemele tale.

| layla98 explică:

Si.daca ma credeti..in acest moment, cu ajutorul meu si cu prietei lui lampus pe drumul cel bun..in sensul ca incata bine..cat despre rupt pasarica[DOARoVIATA]nu este genul, si invat bine..nu e cazul sa zici ca sunt vreao corigenta!

| nbanike14 a răspuns:

Pai din cate inteleg de la tine are prietena deci de aici rezulta clar ca nu trebuie sa te bagi intre 2 oamenihappy! Este si ruda cu tine.Gaseste-ti un alt baiat si uita-l, este o iubire imposibila!:*

| dizySTYL a răspuns:

Am si eu 14 si recent mi-a placut de un baiat asa mai rebel.A iesit urat deoarece maicamea a aflat de el (il stia pe respectivul )Sper ca tu sa ai mai mult noroc ca mine.Eu zic sa mai stai putin sa te lamuresti cu el ca sa nu regreti! mult succes!happy