| Anisoaraaaaa a întrebat:

Hey TPU..sa incep cu inceputul..De ceva timp am inceput sa ies cu un grup micut de prieteni in care este un baiat care mi-a placut putin la inceput(nimic special). Apoi am inceput sa vorbim mult.Mi s-a parut genul mai afemeiat si de aceea am incercat sa nu ma apropii prea mult si i-am spus si lui asta (ca eu cred ca se da la toate fetele..sunt mai tupeista de fel).El....are iubita de 8 luni..sincer m-am si enervat cand am aflat.Bine,nu se intamplase nimic mai mult cu noi decat niste imbratisari si vorbe ca intre prieteni.Am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult si intr-o seara nu stiu cum am deschis discutia asta..despre noi.Iar el mi-a spus ca s-a indragostit de mine..si imi tot spune asta..Stiuu! Are iubita.I-am spus si lui asta..si a zis ca oricum voia sa se desparta de ea si ca e cu ea din obisnuinta.Ea este..uratica.Nici parintii lui nu sunt de acord cu ea.L-am intrebat daca o iubeste si a zis ca intr-un fel da, apoi mi-a explicat ca de fapt este petnru ca sunt demult impreuna si este obisnuinta..si ca nu il mai atrage.Desigur..ca eu i-am spus ca eu cred ca a inselat-o de vreo 3 ori, dar a negat.
Am inceput sa simt si eu ceva pentru el..mai ales ca vorbim non stop.e atent si nu stiu...Dar nu sunt genul de fata care sa se dea la un baiat cu iubita asa ca am incercat pe cat se poate sa-i explic asta si sa ma tin departe de el.Si nu am reusit.s-a intamplat ceva si.a fost un moment frumos in care vorbeam si mi-a luat fata in maini si mi-a spus :"ce te-as saruta acum.".N-am putut rezista niciunul dintre noi.
..De asta cred ca am facut o greseala.El era certat cu ea de ceva timp..nu prea isi vorbeau si mi-a promis ca se desparte de ea, iar eu i-am zis ca nu vreau vorbe.Desigur ca a incercact sa-mi explice ca se va despartii de ea..ca nu poate sa o faca asa una -doua..trb sa vorbeasca cu ea si mrg..am impresia ca am cazut de proasta..Crede-ti ca se va despartii de ea? Ar trebui sa mai ies cu el afara pana se desparte de ea? Sau sa mai vorbesc cu el? Pana acum mereu el m-a bagat in seama ..in fiecare dimineata, iar seara de fiecare data un dulce noapte buna..astazi nu mi-a mai trimis nimic...m-am gandit sa dau eu n semn de viata pentru prima data.i-am spus doar:"buna dimineatahappy"..nu mi-a raspuns inca..Nu stiu ce sa fac..Ar trebui sa inchei asta acum? Avand in vedere ca el chiar mi s-a parut sincer cand mi-a spus ca viseaza la o relatie frumoasa cu mine si nu vrea sa ramana doar cu speranta in mana.I-am mai spus si ca m-am gandit ca mai bine sa ma dau la o parte si sa il las in pace, sa ramana cu iubita sa si sa fie fericit.El mi-a spus ca daca fac asta o sa fie ca un rahat in mijlocul drumului.
Nu stiu ce sa mai fac..imi dau seama cat de mult m-am lungit cu povestea. Vreo parere?sad

6 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Am inteles ca te-ai atasat de el. Destul de mult, poate prea mult. Imi pare rau sa iti spun, dar te minte. Tu ai impresia ca e serios pentru ca tii la el si iti doresti o relatie cu el. Crezi ca nu s-ar fi despartit de ea? Daca cineva tine la tine se lupta pentru tine, sa te aiba aproape, nu te incalzeste cu vorbe micute. El vede ca il placi, stie asta si profita de asta. E greu dar, pastreaza distanta si fii indiferenta. Tu simti ca el te minte dar te incapatanezi sa crezi altceva pentru ca tii mult la el. Iti pierzi vremea cu el, nu merita. Stii tu ca nu iti va face si tie acelasi lucru?

| neutrino a răspuns:

Intr-adevar, te-ai lungit mult dar fara folos. Tu poti incerca o relatie cu acest baiat pe care-l placi, dar fara a avea pretentia sa nu ramai tu cu buza umflata, asa cum se va intampla cu actuala lui prietena.

| grab a răspuns:

De la Shogun incoace nu am cascat in halu asta...

Legat de dilema ta, eu zic sa incepi relatia cu el la modul serios! NUMAI! dupa ce iti arata clar ca s-a despartit de aia si nu se mai gandeste la ea. Poate sa o sune de fata cu tine sa o intrebe o chestie aiurea si tu o sa simti in vocea ei daca inca mai crede ca tin unul la altul.

Ai si tu dreptate, nu esti facuta sa fii backup sau a 5-a roata la caruta, deci felicitari pentru determinarea ta, daca ar fi toate ca tine... nu ar mai avea barbatii amante tongue

| Otils a răspuns:

Stiu ca inimii nu ii dictezi dar nu crezi a s-ar fi despartit de fata aia pana acum? Si pune-te in locul ei...o sa faca la fel si cu tine daca o sa intalneasca alta fata.Eu zic sa il lasi in pace in treaba lui pana la urma nu merita.happy

| Cookie96 a răspuns:

Te gandesti la faptul ca daca asa a procedat cu ea peste ceva timp cand ve-ti fi impreuna si de tine se va plictisii si va gasi alta moaca care sa puna botu la vrajelile lui?

| klausp33d a răspuns:

Poti sta cu el daca chiar il placi dar daca nu se a desparti de prietena lui ar trebui sa iti dea de banuit ca el nu te vrea si vrea sa ramana cu ea si tu sa fi doar o aventurabig grin