| anonim111112222 a întrebat:

sa intamplat ceva ciudat..acum 2 saptamani eu si iubitul meu am facut dragoste, iar in timpul actului prezervativul sa spart....am vazut abea la final cand el deja a ejeculat in mn....cand ne-am dat seama am fugit repede de am facut dus dar nu cred ca a functionat cn stie ce....la 3 ore dupa asta am cumparat pilula de dupa Postinor 2... am luato imediat, iar fix 12 ore cea dea doua din cutiuta...am citit prospecul bine si am o nelamurire cumva nasicul, pinosolul si aerius ar putea schimba rezultatul pilulei si sa raman insarcinata? De o saptamana am niste scurgeri vaginale urat mirositoare groasa ca si sperma...stare de greata (voma)...usoare ameteli... E posibil ca pastila sa nu isi fi facut efectul?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Puțin probabil - mai degrabă efecte adverse.
Ia un test de sarcină, ca să fii sigură.

3 răspunsuri:
| sweetangels a răspuns:

Pai ai zis ca ai citit bine prospectul... uita-te pe internet sa vezi ce zice la interactiunea pastilei cu alte medicamente si nu in ultimul rand (pentru acele scurgeri si nu numai)...fa-ti o programare la ginecolog!

| mentalistul a răspuns:

Acele stari de gteata, ameteli pot si si din cauza pilulei...dar ca si fi sigura ca nu esti insarcinata fa un test de sarcina.

| DoarSteff a răspuns:

Presupun ca un test de sarcina nu strica nu? Ai putea sa te informezi de pe internet (site-uri de specialitate) happy