| TeREe a întrebat:

stiu ca poate suna ciudat intrebarea dar m-am indragostit de un vagabont si app o luna ne-am despartit si vreau ceva sfaturi ca sa il pot uita si in plus azi de curiozitate m-am uitat pe fb lui si este intr-o relatie cu o fata.
Plizz imi puteti da niste sfaturi ca sa i pot uita sau ceva de genul

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Sfaturi dupa o despartire:
- Identifica motivul despartirii fara sa dai vina doar pe cel de langa tine
- Accepta situatia fara a incerca sa schimbi ceva
- Invata din greselile facute
- Nu te gandii ca va veti impaca (iti vei face sperante inutile)
- Tine distanta de persoana de care te-ai despartit (macar o vreme pana treceti peste despartire)
- Nu arunca amintirile (poze, filmulete, cadouri), dar pune-le intr-un loc in care sa nu le vezi o vreme
- Realizeaza ca si o despartire se intampla cu un motiv, poate iti va fi mai bine asa
- In timp vei gasi pe altcineva. Daca te gandesti ca nu vei gasi pe nimeni, asa se va intampla, fi o persoana mai optimista si cunoaste persoane noi.
- Nu te arunca in bratele oricui, ai grija ca de data asta sa gasesti o persoana mai buna care sa te ajute sa treci peste toate
- Ocupa timpul cu alteceva: stai cu prietenii, asculta muzica, urmareste filme, fa plimbari, fa curatenie in jur si in suflet...
- Gandeste pozitiv. totul va trece si iti vei gasi fericirea langa altcineva
- Scrie tot ce simti pe o foaie (planuri de razbunare, injuraturi tot ce-ti trece prin minte) apoi arde foaia te va ajuta sa eliberezi energia negativa.
- Evita tot ce iti aminteste de el (locuri, persoane)

26 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Cati ani aveti?

Socializeaza, cum l-ai cunoscut pe el, asa poti cunoaste si altii.

| TeREe explică (pentru Amelya02):

Pe fb eu 15 el 18

| Azµre a răspuns:

Cine te-a pus să te îndrăgostești de un vagabond...

| TeREe explică (pentru Azµre):

Nu stiu

| Azµre a răspuns (pentru TeREe):

Simplu ignor pe facebook, pe mess, și nu te mai gândi la el, fă altceva, vorbește cu alți băieți, și ai rezolvat problema. CUm te-am putea ajuta noi dacă tu tragi cu ochiul la profilul lui.

| TeREe explică (pentru Azµre):

Da adevarat dar imi este greu sa i dau igg nr de tel i-al sters

| WildDream a răspuns:

Ca sa-l poti uita trebuie sa si vrei sa faci lucrul asta. Daca tu tot te interesezi de ce face si cu cine face nu o sa reusesti si mereu o sa-ti aduci aminte de el. Curiozitatea pentru el nu trebuie sa mai fie, e parte din trecutul tau asa ca lasa-l acolo. Timpul te ajuta dar doar atata timp cat tu iti doresti sa-l uiti si sa mergi mai departe.

| TeREe explică (pentru WildDream):

Poai imi doresc dar gandul imi este tot la el

| WildDream a răspuns (pentru TeREe):

Iti doresti? Atunci de ce nu poti sa faci ce ti-a zis Azure?
Da-i ignore pe mess, blocheaza-l pe facebook, nu te mai interesa de el ca mai mult iti faci rau asa..Si normal ca e cu alta, doar nu te asteptai sa stea singur. Uite el te-a uitat imediat si si-a gasit pe alta. Tu de ce mai stai sa plangi dupa unu care nici macar nu merita?

| TeREe explică (pentru WildDream):

Nu stiu ca is fraiera si m-am indragostit de el

| Liliana1981 a răspuns:

Fa si tu ca el.

| TeREe explică (pentru Liliana1981):

Da am facut deja sunt intro relatie cu un baiat

| Liliana1981 a răspuns (pentru TeREe):

Esti pe drumul cel bun. Asta ar trebui sa te ajute.

| TeREe explică (pentru Liliana1981):

Ok de ieri n m-am mai gandit la el asa de mult doar putin dar timpul le va rezolva pe toate

| Liliana1981 a răspuns (pentru TeREe):

:-)

| Bestxl a răspuns:

Eu am trecut prin asta si din totii prietenii mei doar de unul m`m indragostit, nu mai cere sfaturi, pentru ca nimeni nu te poate ajuta in situatia asta nu stiu cum sa te ajut pentru ca inca sunt in situatia asta si dureaza de mai mult de un an. Poate timpul va rezolva asta.sad

| TeREe explică (pentru Bestxl):

Timpul ma omara sa stiu ca el ii cu alta

| Bestxl a răspuns (pentru TeREe):

Daca e cu alta inseamna ca nu ii prea pasa de vreo fata, doar de el, e un mitocan si jumatate, nu a tinut la tine sau la altcineva.

| TeREe explică (pentru Bestxl):

Asta nu stiu dor el stie?

| Papusika1Mika a răspuns:

Pune ochiul pe altcineva, incearca sa faci altceva, sa-ti tii mintea ocupata si sa nu te gindesti la el! Succes :*

| TeREe explică (pentru Papusika1Mika):

Da mersi aia acum incer sa fac

| kida_3825 a răspuns:

Am trecut si eu prin situatii d-astea de mai multe ori. Nu e foarte usor sa-l uiti, dar ca sa il poti uita incearca sa-ti ocupi timpul cu alte chestii mult mai importante, incearca sa iti petreci mai mult timp cu prietenii, sa te distrezi, sa faci orice altceva si nu te mai gandi la el. Funda, te rog?!

| TeREe explică (pentru kida_3825):

Paoi ori ce fac imi aminteste de el? ori ce