| Elektrikshock13 a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema. Acum vreo 2 saptamani a inceput sa-mi placa un baiat cu care mai ies cu rolele pe afara si ne intalnim ocazional (suntem din acelasi cartier). Suntem prieteni buni si vorbim destul de des pe mess, la telefon sau prin sms-uri.
Am incercat sa-i spun dar sunt cam rusinoasa si nu pot sa-i spun asa, direct... Nici macar nu stiu daca si el ma place sau nu. Uneori imi da impresia ca da, iar alteori am impresia ca vrea sa ramanem doar prieteni...
Ce sa fac: sa-i spun sau nu ca il plac? Si daca da, atunci cum as putea sa-i spun altfel decat fata in fata sau pe mess? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Spune-i ca il simpatizezi foarte mult.Pe urma,mai asteapta,da-i doar de inteles ca-l placi,prin gesturi.El inca e nesigur, nu stie daca-l placi sau nu, se joaca incercand.Joaca-te si tu putin, nu te oferi pe tava.Deci,iti este foarte simpatic...Bine?

2 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Spune-i in fata ca il placi si ii esti simpatic. Daca sentimentele sunt reciproce cu atata mai bine. Sper ca te-am ajutat, si apropo vezi ca, cu rusinea nu ajungi nicaieri.

| siller a răspuns:

Spune-i in fata desigur. si spera ca si el sa simta la fel!