| Ghita_Ioana_Ruxandra_1990 a întrebat:

Sunt prietena cu un baiat de cativa ani buni(ne-am cunoscut prin parinti). Chestia e ca pana acum n-a dat niciun semn cum ca m-ar place. Ultima oara cand am fost in concediu impreuna s-a cam dat la mine.Eu nu pot sa imi imaginez o relatie cu el.
Cum sa ii spun ca nu imi place de el, fara sa stric prietenia dintre noi?

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Comunicarea este secretul, normal ca nu poti sa-i spui ca nu-ti place de el, pentru ca nu este adevarat(doar spui ca sunteti prieteni si vrei sa ramaneti asa) deci nu ca nu-ti place ci doar nu vrei sa strici o asa frumoasa prietenie cu o aventura amoroasa care probabil nu va tine.Incearca sa-i explici asta dar cu cuvintele tale, altfel o sa-si dea seama ca te-ai inspirat. Daca-ti este prieten cu adevarat va intelege si ve-ti ramane prieteni in continuare.Respecte

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Sune-i la fel cum ne-ai spus si noua. Daca sunteti prieteni, sigur nu se va supara, iar daca se va supara inseamna ca nici prieten nu-ti este.