| Mayutzaa a întrebat:

sunt pusa intr-o situatie foarte ciudata acum ceva timp am fost cu un baiat si era incebunit dupa mine si dupa 4 zile i-am dat papucii si dupa un timp de la despartire el s-a cuplat cu cea mai buna prietena a mea si a inceput sa-mi placa din nou de el si inca foarte mult ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Almássy a răspuns:

Sa il lasi in pace... pana se desparte el de ea :daca chiar e cea mai buna prietena a ta sa nu o ranesti pentru un baiat

2 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Fara suparare, dar acum ar trebui sa taci si sa suporti consecintele. Daca atunci ai fost cu el, nu ti-a placut si l-ai parasit inseamna ca nu ai fost capabila sa realizezi ceea ce ai avut. Normal ca acum iti place de el pentru ca nu-l mai poti avea. That's the rule of life.

Sfatul meu este sa nu te bagi peste relatia lor pentru ca risti sa-i pierzi pe amandoi (pe ea pe post de prietena, iar pe el in caz de mai ai vreo sansa). Asteapta pana se va intampla ceva intre ei si se vor desparti iar abia dupa vei putea sa vorbesti din nou cu el. Oricum, daca nu ai rezistat prima data cu el mai mult de 4 zile, ce te face sa crezi ca acum va fi altfel?

| neutrino a răspuns:

Sa-ti musti buzele de ciuda si sa-ti dai doua palme. Si inca ceva: nu te baga peste ei.