| anonimaa a întrebat:

Hey TPU...tocmai ce m-am despartit de iubitu' meu. 1 saptamana si 4 zile, record rolling on the floor. tin la el insa nu pot zice ca sunt gata sa cad intr'o depresie. ma simt bine!
pentru ca in acest moment am o stare cam aiurea ma gandesc cum sa'l fac sa'si dea seama ca a gresit. si el tine cat de cat la mine si as vrea sa ma razbun! am o minte bolnava la ora asta rolling on the floorrolling on the floor). razbunat e mult spus. vreau doar sa vada ce a pierdut si sa vrea sa fim iar impreuna.
cum il pot face sa se razgandeasca fara sa ma injosesc in fata lui, ci doar prin comportament!
funda. fara chestii plictisitoare gen: daca te iubeste se va intoarce la tine sau vezi'ti de viata mai departe, caci imi vad!
xoxo

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Daca tu i-ai dat papucii, ai sanse. Invers-nu.

11 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Lasa-l in pace
ce vrei tu de fapt? nu-l iubesti, decat tii nitel la el si vrei sa intre in jocul asta al tau de-a sentimentele sau ce?
ai putea face si alte chestii cand te plictiseti, nu sa faci experimente pe puterea ta de convingere, de a ii fi lui superioara. daca nu il iubesti, si cum ai zis dragostea si adevarurile despre ea ti se par plictisitoare la ce te complici atat?

| Zenithf a răspuns:

Citeste 1 Corinteni 13. Poate vei uita de gandurile de razbunare. Cat despre ce a fost intre voi, se pare ca pur si simplu nu a fost sa fie.

| ATHOS a răspuns:

Inteleg ca pentru tine iubirea este plictisitoare!
Atunci nu trebuie sa faci nimic.

| andreea_9470 a răspuns:

Ehh.afiseaza-te in fata lui cu altul si vezi reactia lui...

| Puffu a răspuns:

Dupa o saptamana vrei sa-i para rau? Tu te crezi ce zici?big grin

| BUFU_7128 a răspuns:

Frumos asa, aici nu se pun intrebari cum sa te razbuni, si nu fi asa sigura ca o sa fie gelos dupa o relatie de 1 saptamana, baietii daca pun suflet dupa 3-4 luni(majoritatea)

| Vlady96 a răspuns:

E un prost, treci peste, sunt sute de baieti in lume

| lally_9496 a răspuns:

Buna.sincer asa ne'am dori toate sa ii avem pe baietii la pikioarele noastrea sa le dam unde ii dor mai tare dar asta nu ai sa vezi nikodata un baiat sa planga ca a pierdut pe cinevaa pentru ei toate is bune si toate santem egale. iar durerea lor vor fii in bartele altora.bine nu toti majoritatea. tu ce poti face e doar sa fii tu insusi si sa arati tot ce ai mai bun in tine, sa arati ce el nikodata nu a cunoscut la tine.ai grija de tine

| dynamick007 a răspuns:

Evident, te crezi la inaltime. Vezi sa nu cazi jos!

Răspuns utilizator avertizat
| flowerpower_5936 a răspuns:

Nu poti tu sa iei decizii in numele altcuiva. daca el nu mai simte nici un impuls sa se intoarca la tine inseamna ca asta este. e treaba lui cum isi gestioneaza timpul si sentimentele. daca el considera ca sansa pe care ti-a oferit-o s-a irosit e dreptul lui sa mearga mai departe si sa isi pastreze increderea in sine fara sa se considere un maimutoi.
nu poti ca tu sa fii tot ce e bun in relatie, iar el tot ce e rau. cu ce ocazie ai hotarat ca el e cel care a gresit?
si nu am inteles ce ti-a facut de vrei sa te razbuni. si pana la urma dupa o saptamana si 4 zile nu poti sa spui ca ai o relatie. orice ar fi facut il priveste pe el, poate ca asta e si nu ai tu de ce sa il obligi sa renunte la placerile lui. e absurd felul in care pui problema. voi va aflati inca in perioada de tatonari. o saptamana de iesit cu cineva nu prea creaza obligatii nici fata de o parte nici de cealalta. mai mult te hotarasti daca il placi sau nu