| balu a întrebat:

voi ce credeti despre sex? Care este varsta ideala pentru inceperea vietii sexuale si dc? Vreau niste raspunsuri

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Salut!
Sexul? Hmmm, oricine ar avea o parere buna despre el, cu conditia ca partenerul/ra sa fie cineva cunoscut si de incredere si, esential IGIENIC, curatenia conteaza deci foarte mult.
E adevarat ca fetele se implinesc sexual ceva mai devreme decat baietii, adica aprox pe la 13/14 ani, dar nu e deloc indicat sa si inceapa viata sexuala la acea varsta, pentru ca nu au inca experienta necesara. Experienta se capata nu neaparat din actul in sine. Stiu ca in cercurile de prieteni circula multe barfe si "zvonuri" si ca uneori te simti frustrat/ta pe langa colegii care se lauda, dar de cele mai multe sunt doar laude, fara fapte.
In concluzie, nu e absolut nici o rusine sa-ti incepi viata sexuala ceva mai tarziu, adica dupa 18 ani, in primul rand pentru ca esti major/ra si poti raspunde pentru faptele tale, pe urma pentru ca esti mai "cu capul pe umeri" si stii ce ai de facut. Si nu in ultimul rand, nu uita ca o greseala se poate face doar intr-o singura secunda, iar acea greseala te poate urmari toata viata, sau mai rau sa-ti strice toata viata.
Sper ca nu am fost plictisitor!
Take care!

1 răspuns:
| Razvan a răspuns:

Dupa 18 ani cand organele sexuale sunt complet dezvoltatewinking