| a întrebat:

Vreau sa-mi raspundeti sincer, fara nici o jena, fara ocolisuri! Ce inseamna pentru voi dragostea/ iubirea adevarata? Cu ce va multumiti voi de la parteneru' de viata? (dau FUNDA )kiss

Răspuns Câştigător
| ℓDℓ a răspuns:

Dragostea adevarata?
este aceea care nu sufera...si care nu te face sa suferi.
Este adevarata hrana a sufletului si implinirea vietii.
Este cel mai frumos lucru care ma poate face sa rad,sa zambesc, sa zburd de fericire!
Am intalnit iubirea adevarata, alaturi de o persoana minunata.
Cred ca pentru a simtii iubirea adevarata trebuie sa iti gasesti o persoana care sa te inteleaga, sa te asculte, sa iti fie alaturi la bine si la greu.La randul tau sa fii capabil sa asculti si sa intelegi...
Sa accepti pentru a fi acceptat.
Sa respecti pentru a fi respectat.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| claustrofob a răspuns:

Buna! Cel mai important pentru mine este ca prietenul meu sa fie alaturi de mine indiferent de situatie, sa ma sprijine si sa ma ajute chiar si numai cu un sfat.De foarte multe ori o vorba buna conteaza mult mai mult decat orice altceva. Degeaba ai bani si tot ce tine de partea materiala daca partenerul tau nu stie sa iti arate ca tine la tine, ca te iubeste. Este important sa fie sincer cu mine indiferent de situatie, sa comunicam cat mai mult. Dar inainte de a-mi fi iubit sa imi fie prietenul meu cel mai bun, omul meu de nadejde, confidentul meu! happy

| explică (pentru claustrofob):

Asta e genu de raspuns pe care il vroiam! Felicitari pentru ca gandesti asa! kiss

| claustrofob a răspuns (pentru ):

Multumesc! happy