| TeREe a întrebat:

vreau sa pun o intrebare daca un baiat se desparte de tine pentru ca fumezi asat inseamna ca nu te iubeste sau ce

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred, re[et, ca asta a fost cauza despartirii, ci altceva, iar asta cu fumatul a fost doar un repros pe care il tinea in el si ti l-a servit la plecare. In mod normal, dupa ce ti-a spus ca nu fumeaza, aveai obligatia sa-l intrebi: te deranjeaza ca fumez? vrei sa ma las? (asta daca considerai ca merita efortul). Nu zice nimeni ca e usor sa te lasi de fumat, dar este de 100 de ori mai usor decat multe alte sacrificii pe care le faci intr-o relatie. Sincer, eu nu cred ca e cazul sa plangi dupa relatia asta. El nu te iubea, dovada ca si-a gasit imediat alta. nici tie nu-ti prea pasa de el, dovada ca nu stiai ce parerea are el despre fumat si ca nici macar nu-l intrebasesi in trecere despre asta.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca il deranjeaza viciul tau. Dragostea u te obliga sa accepti orice viciu al partenerului, insa dragostea te poate obliga (daca exista) sa renuti la vicii. Daca tu nu renunti la fumat pentru el, inseamna ca nu-l iubesti, deci nu prea are motive sa piarda vremea intr-o astfel de relatie.

| Decebal a răspuns (pentru Brigaela):

Brigalea ești cuib de înțelepciune! happy

| TeREe explică (pentru Brigaela):

Pai cheste este ca ieri eu cu el nu am vorbit de loc si nu s-a pus problema pana acum de fumat numa mi-a zis ca sa gasti alta de 19 ani si ea nu fumeaza etc

| TeREe explică (pentru Brigaela):

Pai cheste este ca ieri eu cu el nu am vorbit de loc si nu s-a pus problema pana acum de fumat numa mi-a zis ca sa gasti alta de 19 ani si ea nu fumeaza nu stiu ce sa intemplat cu el

| Brigaela a răspuns (pentru TeREe):

Eu nu cred ca te-a parasit fiindca fumai, viciul asta s-a adaugat la alte probleme. Totusi, macar la inceputul relatiei trebuie sa fi discutat de asta, fiindca orice fumator isi intreaba partenerul daca fumatul nu-l deranjeaza.

| TeREe explică (pentru Brigaela):

Da eu nu l-am intrebat doar daca fumeaza si el o zis ca nu nu stiu ce sa mai cred am incercat sa ma las de fumat dar nu am cam putut sad

| TeREe explică (pentru Brigaela):

Da pote fi adevarat nu stiu ce sa zic happywinking

| Brigaela a răspuns (pentru TeREe):

Nu cred, re[et, ca asta a fost cauza despartirii, ci altceva, iar asta cu fumatul a fost doar un repros pe care il tinea in el si ti l-a servit la plecare. In mod normal, dupa ce ti-a spus ca nu fumeaza, aveai obligatia sa-l intrebi: te deranjeaza ca fumez? vrei sa ma las? (asta daca considerai ca merita efortul). Nu zice nimeni ca e usor sa te lasi de fumat, dar este de 100 de ori mai usor decat multe alte sacrificii pe care le faci intr-o relatie. Sincer, eu nu cred ca e cazul sa plangi dupa relatia asta. El nu te iubea, dovada ca si-a gasit imediat alta. nici tie nu-ti prea pasa de el, dovada ca nu stiai ce parerea are el despre fumat si ca nici macar nu-l intrebasesi in trecere despre asta.

| answer a răspuns:

Ba din contra! Te iubeste enorm si nu suporta sa te vada cum iti faci singura rau! Gandeste cu capul ca de-aia il ai pe umeri! Crezi ca daca e la moda sa fumezi este si bine? ai probleme asa mari de fumezi (=arzi banii si sanatatea de pomana)?

| TeREe explică (pentru answer):

Da si daca ma iubeste de ce ne am despartit? serios nu inteleg okayy fumatul ca fumatul dar pote nu ma iubeste de acea ne-am despartit puteam discuta despre asta

| Neimportant a răspuns:

Probabil în mintea lui era următoarea idee: dacă o să se despartă de tine tu o să renunţi la fumat. Oricum, cam are dreptate. Te iubeşte şi doreşte să nu îţi fie rău şi să nu-ţi distrugi plămânii. Dacă tu te-ai obişnuit aşa, poate o să doreşti să renunţi la ţigări doar de dragul lui. Oricum, este hotărârea ta.

| CezaraCorina a răspuns:

Si eu am avut problema si uite cum am rezolvat'o. Am ales sa renunt la acest viciu din 3 motive : bani, sanatate, si prietenul si te sfatuiesc sa faci acelasi lucru. Baiatului poate pur si simplu nu ii place gestul, doar ca daca ar tine la tine ati discuta si ati ajunge la un compormis. succes

| TeREe explică (pentru CezaraCorina):

Pai cheste este ca ieri eu cu el nu am vorbit de loc si nu s-a pus problema pana acum de fumat numa mi-a zis ca sa gasti alta de 19 ani si ea nu fumeaza etc