| DeeaDeutzaTha a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva,mai demult mi-a cumparat un hamster de la o femeie(nu am gasit la farmaciile veterinare si la noi in oras nu sunt pet-shopp-uri) de care auzisem intamplator. Totul ok pana aici,insa acea doamna mi-a dat cateva sfaturi cum sa-l ingrijesc,totul bine,pana mi-a spus ca nu trebuie sa-i dau deloc apa (ceea ce mi s-a parut putin ciudat deoarece stiam ca niciun organism nu poate trai fara apa) dar asa am facut. Acum asta e,a fost si vina mea pentru ca nu m-am mai documentat si din alta parte. dupa vreo luna,hamsterul a murit,dar nu avea nicio boala,si il ingrijeam corespunzator,hrana era in regula si asternutul curat. Acum ma intreb, oare a murit din cauza apei? Scuze de categorie dar e cea mai populta. Funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| AnDutZzA020 a răspuns:

Buna! Eu m-am imformat...nu ai voie sa-l uzi! Apa are voie sa bea...sunt niste chestii speciale ca sa bea apa! Poate ai inteles tu gresit sau poate acea doamna s-a exprimat gresit! Din cauza asta a murit! Daca ii dadeai morcovi castraveti etc. mai traia! Bafta!

| DeeaDeutzaTha explică (pentru AnDutZzA020):

Multumesc. Dar vreau sa spun ca sunt sigura, imi amintesc bine, mi-a zis sa nu-i da deloc apa si sa-i dau numai mancare speciala(o cumparam de la farmacii). Si ea avea multi hamsteri, de vanzare + 2 ai fetitei ei. oare ai ei cum traiau daca ii ingrijea tot asa cum mi-a spus mie?

4 răspunsuri:
| Capsuinkaadulcicaa a răspuns:

Stiu ca ai dat deja funda dar csa stii ca asa am patit si eu cu u porcusor de guineea mi s-a zis sa nu ii dau apa si cand l-am dus la veterinar mi-a zis ca va muri din cauza asta! Am avut si hamster si ii daddeam apa si nu a patit nimic! dar a murit de la o boala!(eu nu am depistat la timp)O da! si ei isi mai iau lichidele din legume si fructe! multa bafta! imi pare rau pentru hamsterul tau!

| AnDutZzA020 a răspuns:

Nuuu...apa e obligatorie ...Hamsterul meu bea apa toata ziua

| AnDutZzA020 a răspuns:

Poate tinea hamsterii cu legume dar doar cu mancare speciala nu pot trai! Imi pare rau pentru hamsterul ala sad