| smek a întrebat:

vreau sa va spun o mica poveste si poate puteti sa ma ajutati si pe mine va rog frumos! :* pai vara trecuta am fost cu un baiat iar de cand ne-am despartit si pana in acest moment eu inca mai tin la el si as vrea sa ne impacam dar daca l-as intreba cred ca ar spune nu din simplu motiv ca el nu mai ma place sad si mi-a si spus lucrul asta intr-o seara pe mess. Chiar as vrea foarte mult sa ma impac cu el dar nu cred ca se v-a mai intampla vreodata asta! crying Daca credeti ca mai am vreo sansa cat de mica cu el spuneti-mi si mie ce ar trebui sa ii zic ca se ne impacam! fundita :*

Răspuns Câştigător
| LuckForMeAgain a răspuns:

Eu unul iti dau un raspuns pozitiv :

Draga mea, nu sti te invatam, nu poti te ajutam, nu vrei te obligam laughing
Dupa logica ta, de ce te lasi la voia sortii de ce el trebuie sa te palca pe tine si nu tu trebuie sa il faci sa te placa? Ti-ai pus intrebarea asta vreodata?
Sfatul meu: fal sa te placa fal sa te doreasca.
Ca un exemplu: Ieis cu el dar sa fie cu gasca si ia umbla putin pe langa el uita-te putin in ochii lui direct apropiete asa aproape de el ca si cum ai vre sa il sarutzi dar nu il lasa sa miste fal sa te doreascahee hee... fundita puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Din moment ce el ti-a spus ca nu te mai place atunci nu ai ce sa ii faci. dragoste cu dea sila nu merge!
dupa parerea mea nu ai ce sa faci. uita'l sau cauta pe altcineva.

| Ania222 a răspuns:

Si eu trec prin ceva asemanator... am fost cu un baiat de vreun an si jumate ( p.s el s-a despartit de mine)... in primavara m-a intrebat daca vreau sa ne impacam si desi tineam la el am spus NU, din orgoliu, vroiam sa-l refuz si eu. Acum e mult mai indiferent, el e foarte orgolios, nu cred ca a mai fost refuzat, si intr-un fel imi pare rau ca nu am acceptat. Dar se spune ca toate lucrurile se intampla dintr-un motiv, asa ca m-am decis sa-l uit. Si chiar daca nu l-am uitat de tot, e diferit, nu ma gandesc la el, nu vorbesc despre el. Eu cred ca si tu ar trebui sa procedezi la fel. Sa-l uiti, sau macar sa incerci. Esti tanara, ai o viata si nu merita sa mai petrci un an gandindu-te la el. Incearca sa placi pe altcineva! Bafta.

| draghy a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...doar ca poate tii la el ca la un bff si inca crezi ca il iubesti sau poate ca il iubesti, dar daca a zis ca nu te mai place nu stiu ce ar trebui sa faci; incearca macar sa fi o prietena buna nu iubita ci un fel de bff si chiar daca nu mai e iubitul tau macar ii poti spune orice si decat sa nu fie nimi e mai bine sa ai un prieten decat un fost iubit care te crede obsedata de elhappy

| Geo27 a răspuns:

Cum a spus Coryx : " dragoste cu forta nu se poate ", poate daca ai vorbii cu el fata-n fata nu pe mess situatia ar fi altfel, incearca sa-l recuceresti daca iti place asa de mult.

| lulu_8226 a răspuns:

Acolo unde dragoste nu.i... facem!