| Dragana a întrebat:

vreau si eu niste statusuri
intr-un fel triste. vreau ca un tip sa se simta prost pentru ca m-a refuzat! Dau funda! mersi! scuze de categorie!

Răspuns Câştigător
| ghiCIne a răspuns:

E vorba de acelasi baiat de data trecuta?
Poate vrea sa faca o pauza dupa despartirea de iubita.
Totusi, nu-l inteleg. Dupa ce ca ti-a dat sperante, acum iti suceste mintile. E neserios, zic eu.
Ce spui de astea:
Exista un singur rau, o singura crima, un singur pacat: lipsa inimii.
Refuzul sincer este preferabil aprobării ipocrite.
Muzica exprima ceea ce nu poate fi spus( si poti sa-ti pui o melodie la status)
Numai cu inima poti vedea drept, ceea ce este esential este invizibil pentru ochi.
Inima are inchisorile sale pe care inteligenta nu le poate descuia.
Daca te uiti in adancul inimii tale si vezi ca nu e nimic in neregula, de ce sa fii ingrijorat? De ce sa-ti fie frica?
Limpede nu vezi decat cu inima, miezul lucrurilor nu poate fi vazut cu ochii.
Numai oamenii care nu au cunoscut suferinta pot sa citeasca despre ea.
Noapte buna!

| Dragana explică (pentru ghiCIne):

Da acelasi baiatlaughing... dupa ce i-am spus ca simt ceva pentru el mi-a raspuns cai place foarte mult de mine este si liber si ar vrea o relatie cu mine! DAR TOTUSI MA REFUZAlaughing

| ghiCIne a răspuns (pentru Dragana):

Mda... probabil ca inca nu e pregatit s-o ia de la capat. Macar ai putea afla intrbandu-l daca are rost sa-l astepti. Poate mai incolo se va razgandi. Numai bine!winking

3 răspunsuri:
| Kesariona a răspuns:

Cea mai buna metoda de a-l face sa se simta nu neparat prost, dar nelalocul lui e sa-l ignori. O sa-si dea seama ca "te doare" de faptul ca te-a refuzat, si o sa se oftice, pentru ca nu are cum sa fie altfel...