| ginadr a întrebat:

Hey tupu prietena mea cea mai buna se confrunta ca o problema sentimentala iar eu nu stiu ce sa o sfatuiesc sad In urma cu cateva luni s-a despartit de fostul cu care a avut o relatie de 2 ani findca a aflat ca acesta o inseala si a lasat-o pentru o alta fata Ea acum are o relatie de o saptamana cu un baiat aceesta in general find foarte vulgar si violent dar cand sau combinat i-a promis ca se va schimba pentru ea si chiar o face nu ii vorbeste urat o respecta ii acorda atentie ca intr-o relatie normala Totul bine pana aici doar ca acum 2 seri ea a fost la un majorat si acolo s-a intalnit cu fostul si findca amandoi erau bauti s-au sarutat si acum fostul se tine dupa ea sa se impace si i-a spus ca el cand s-a despartit de ea a vrut doar sa se culce cu altele dar acum ca s-a culcat cu toate vrea sa se intoarca la ea ca pe ea o iubeste. Si ea nu stie ce sa faca Eu am sfatuito sa ramana cu actoalul mai ales ca se schimba pentru ea si nu multi fac asta pentru o fata si sa nu se intoarca la fostul sa nu ii faca la fel. Numai ca ea vrea sa stie si parerea voastra Si cum nu are net si nici pc am pus eu intrebarea ce o sfatuiti Vot cel mai bun raspunswinking

Răspuns Câştigător
| AleXisAleXis a răspuns:

Eu o sfatuiesc sa nu se impace cu fostul. Daca a inselat`o o data o poate insela de n ori. sa ramana cu actualul este cea mai buna decizie

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

De ce naiba vrea un raspuns, chiar asa de mult i place sa fie umilita?

Nici nu stiu cum se mai gandeste la asa ceva. Sfatuieste-o sa il uite pe fostul el doar si-a batut joc de ea.

Daca actualul se comporta frumos cu ea, atunci sa raman cu el.

Ai grija de ea, dragut din partea ta ca incerci sa o ajuti.

| MrAnderson a răspuns:

De la un sarut, la betie, vrea sa se impace cu cel care in mod evident a inselat-o?
Ma copilasi, nu stiu ce varsta aveti, dar...
Sa il parasesti pe unul care te place atat de mult incat e dispus sa se schimbe asa mult pentru tine, pentru unul care ti-a tras-o, si nu in sensul ala bun...mi se pare cam de fraier, asa.

| TeddyPaul a răspuns:

Funda a fost data dar nu imi este greu sa dau un sfat unei persoane care are nevoie! Parerea mea? sa ii uite pe amandoi! De ce? Fostul a facut ce a facut si nu cred ca i-ar place sa steie cu o persoana care stie ca a inselat-o doar pentru a se distra.ii ca si cum s-ar folosi de ea! I-ar actualul? Vulgar? violent? De unde stie ea ca el se va schimba 100%? Poate acum da dar in viitor cand se va plictisi de ea poate ajunge la bataie! Agresiune! Cum ziceam! Nici unu si nici altul! sa isi vada de viata ei ca ii tanara ^^