| MaliceThemen a întrebat:

Hey! Va rog mult
Am nevoie de ajutor din partea voastra sad...
Sunt putin deprimata si trista. Imi doresc un prieten destul de mult, am nevoie de iubire, sa simt iubire din partea cuiva si nu am pe cine sa strang in brate sau sa spun ceea ce simt.
Sunt genul de fata care tine mult la o persoana.
Sunt destui baieti care ma plac dar eu nu simt nimic pentru ei... nu pot sa simt, pentru ca nu sunt genul meu.
Prietena mea cea mai buna are un prieten ( isi bate joc de el. si uneori ii revin sentimentele pentru el straight face ciudat ) si imi povesteste mereu despre ea si el. Daca ii spun sa inceteze imi zice ca sunt geloasa (dar nu sunt).
Chiar as vrea sa gasesc o persoana ceva gen : emo... sau stilul de a fii rocker pentru ca asa sunt si eu si sunt niste persoane foarte ok, si ma inteleg cu ele.
Chiar nu stiu cum sa ies din starea asta... asa fac de 4-5 luni, credeam ca va fi o chestie de moment dar tine de prea mult timp.

Ce ar trebui sa fac?

Vreau sa cunosc pe cineva... oameni noi.
Chiar am nevoie de un prieten, pentru ca nu ma simt suficient de iubita fata de mama mea, cand vine nu prea vorbeste cu mine, e rece cu mine. Tata nu am si nu ma cauta.
Voi ce ziceti?
Numai la voi mai pot gasi o speranta... asa ca mai pun intrebari... poate ma puteti ajuta voi sad.
Funda si multumesc anticipat tuturor care a avut rabdare sa-mi citeasca problema!

Răspuns Câştigător
| LiveYourLife a răspuns:

Degeaba este rocker daca interiorul lui este gol
tie iti trebuie cineva care sa te sustina si sa te iubeasca cu adevarat asa ca nu prea ar trebui sa-ti pese aspectul desi la inceput asta te atrage la un baiat
incearca sa cunosti baieti si prin intermediul altora si daca vreunul te invita la un suc iesi vezi cum sta treaba ca nu este neaparat sa stai cu un baiat la prima intalnirewinking
sau incearca sa comunici fff mult cu mama ta spune-i ca ai nevoie sa ii povestesti cuiva ceea ce simtiwinking

12 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Si eu am trecut prin starea asta acum cativa ani, e foarte greu.Dar sunt sigura ca o sa gasesti pe cineva.Si prietena mea avea pe atunci iubit si imi povestea tot ce facea cu el si ma simteam foarte urat ca eu nu sunt asa norocoasa.Dar m-am rugat sa gasesc pe cinvea si am gasit. Sper sa gasesti si tu pe cineva care sa te merite cat de curand.Bafta!

| EuCuTine a răspuns:

Eu am citit tot si te inteleg. Uite vreau sa vb mai in particular daca esti si u de acord am sa iti dau un mesaj privat cu id meu si vb acolo. Ai incredere te ajut.

| SperanteSpulberate a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa te asculte cineva, sunt dispusa sa fiu prietena ta >big grin

| adina_8849 a răspuns:

De ce nu incerci sa iesi cu tipi care te plac.iesind cu ei iti dai seama de multe poate printre ei se va afla un suflet care sa te iubeasca asa cum iti doresti si sa-l iubesti si tu la randul tau.dar daca nu incerci nu ai cum sa afli daca sunt pe placul tau doar din ce observi ar fi mai bine sa-i cunosti personal poate exista unul cu caracter, pe placul tau si genul tau.da-le o sansa.bafta!

| alinnephilim a răspuns:

Buna, am citit cu atentie mesajul tau.
Aceeasi problema am avut-o si eu ceva vreme, sunt baiat si cred ca asta se intampla pentru ca sunt zodia rac.Simti nevoia de afectiune din partea parintilor si tu crezi ca o poti inlocuii cu un iubit si afectiunea sa. Ai foarte mult timp sa-ti faci un iubit, dar iubire si afectiune poti avea si din partea prietenilor. Ei te pot imbratisa, cu ei iti poti impartasii orice problema + ca fata de un amic nu ai anumite obligatii si te simti mai liber in preajma lui. Daca tii neaparat sa-ti faci un iubit, incearca sa gasesti ceva in cineva ceva ce iti place tie, la mine se intampla des sa vad o persoana fata de care as putea avea sentimene, ai de ales.

| LaadyH a răspuns:

Buna,am citit si nu iti pot fii "iubit" dar iti pot fii prietena, daca vrei si tu bineinteles.
Daca vrei sa vorbim, lasa-mi mesaj cu id-u tau :*.

| MaliceThemen explică:

Hey!
Multumesc mult de raspunsuri!

| Gabriela2011 a răspuns:

In primul rand incearca sa vb cu mama ta sa ii explici ce simti, poate te va intelege. In legatura cu baietii nu neaparat sa gasesti un emo sau nu stiu, sa gasesti un baiat care a te iubeasca si sa te faca fericita, iesi si tu cu prietenii si incearca sa vb cu cineva apropiat.

| Bibyutsa a răspuns:

Eu cred ca ai putea sa cunosti mai multe persoane prin intermediul prietenilor tai. Ai putea sa le povestesti si sa le ceri ajutorul. Poate cunosc pe cineva care ar putea sa ti se potriveasca. Doar iti sunt prieteni! Te cunosc, cred! happy. Asta este doar parerea mea. Tu poti sa faci ce vrei happy

| bogdan_2474 a răspuns:

Iama pe mine de prieten

| LorDofPaiNNN a răspuns:

Cati ani ai?

| LorDofPaiNNN a răspuns:

Si eu am trecut prin asa ceva si inca trec sad