| anonim_4396 a întrebat:

Hey...vreau sa stiu un lucru..cind ai pentru prima oara relatii sexuale, trebuie sa te razi (epilezi)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E diferenta intre ras si epilare. Barbatii se rad de obicei si fetele se epileaza.
DAR daca nu ai un partener(a) stabil(a) tu hotarasti daca te agiti pentru o partida la nu stiu cat timp.
Pentru prima oara poti si ca fata doar sa te razi, poate sa nu fie complet, poate sa fie cu model laughing, dar vezi ca primele dati te iriti cam aiurea prin zona. Lipsa parului poate insemna si o "grija" care ti-o porti, o stare de READY si un respect pentru partener. Nu te gandi la oral si altele pentru inceput, ai altele pe cap! Chiar poti sa propui sa NU faceti oral chiar in primele luni, poate chiar un an. Unora le place, altora nu. Unele fete vor sa incerce, altele nu. Nu e o datorie/obligatie a nimanui sa faca oral daca nu vrea sau daca nu-i ofera placere in timp ce face. Unora le place sa simta gustul, altora le provoaca scarba/repulsie... dar fac pentru ca stiu ca partenerului ii place ceea ce mi se pare aberant si o mare prostie. Totul trebuie sa fie reciproc si daca face placere la amandoi, altfel NU trebuie sa-l faceti.

11 răspunsuri:
| cristina45crisss a răspuns:

Doar daca nu vrei sai faci in scarba partenerului / partenerei.....ai grija sa te protejezi .....bafta :*

| Parizzianu a răspuns:

Neaparat chiar si cand te masturbezi trebuie sa te epilezi este total neigienic si te poti imbolnavi serios si e o dovada de respect pentru partener poate o data ai sa vrei sa faci sex oral ti-ar placea sa intampini o padure de foioase si conifere? Eu cred ca nu asa ca pune mana si treci la treaba...

| DNSK a răspuns:

E decizia ta. E zona ta intima, faci ce vrei cu ea. Stelute, inimioare, o lasi neepilata, epilata complet. Cum vrei tu. Asta nu doar prima oara, ci mereu.cum te simti tu bine asa sa procedezi

| iuliatntbumbum3107 a răspuns:

Asa ar fi recomandat...nu e estetic

| VadTot a răspuns:

Intreaba l pe iubitul tau ce prefera ok?

| DaniAdrian a răspuns:

Da, trebuie, pentru ca unu e pentru igiena ta personala si doi pentru partenera/ul tau, doar nu vrei sa se intample ceva nasol nu? succes

| IMC90 a răspuns:

Pe mine unu nu ma deranjeaza aspectul asta, mi-e indiferent. Un barbat adevarat face sex indiferent de ''teren''
Ce, daca e noroi sau daca ninge nu mai conduci? Asa si cu sexulwinking
Ala care stramba din nas nu-i barbat, e cel mult un pokemon prostwinking
Idem si in cazul femeilor... Ori esti femeie, ori esti o piti sclifosita.

P.S: Vorba cuiva de mai sus, ca si moft personal, prefer sa existe un model rolling on the floor

| irrumator30 a răspuns:

Asta depinde de tine. Daca vrei, poti sa il razi (epilezi), daca vrei poti doar sa il tunzi foarte scurt parul pubian. E adevarat ca arata mai bine ras si te imbie mult mai usor la un sex oral, mai ales daca esti incepator/oare.

Have fun & pleasure!

| mona a răspuns:

Pai te razi un pic, nu poti sa apari asa ca Tarzan in jungla[mai ales daca esti fata]

NOname
| NOname a răspuns:

Ţine de igiena personală şi ar fi indicat să nu fii împădurită (părul reţine uşor mirosurile şi impurităţile şi poate crea anumite neplăceri în timpul sexului).

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Desigur!