| Chriss_9164 a întrebat:

Hey love struck Noi fetele (virgine) ne temem de sa ne incepem viata sexuala... de la ce vine frica asta?

Răspuns Câştigător
| PяInCєSs a răspuns:

Pai la mine motivele ar fi cam asa :
1) Ar fi durerea.
2) Ar fi faptul ca poate in mintea mea m-as gandi ca nu ar fi multumit de felul in care arat
3) Ca apoi sa nu ma paraseasca. adica sa ma fi folosit doar pentru sex
4) Ar fi si frica parintilor
5) Ar mai fi neincrederea in mine
Toate astea duce la faptul ca PSIHIC nu suntem pregatite, poate fizic da. nu stiu ce sa zic.

8 răspunsuri:
| euI a răspuns:

Frivca de ce va urma daca vom ramane sau nu insarcinate, parinti, sa nu se faca oimagine prosta despre tine

| PяInCєSs a răspuns:

Dar frica parintilor nu inseamna numai frica fizica. poate insemna ca imi e teama de cum vor actiona psihic, ca poate le-ar fi rusine sau invers. mie de ei.

| eurynomus a răspuns:

Cred ca de la frica de a avea dureri la dezvirginare si frica de necunoscut

| matt5453 a răspuns:

Teama de necunosut, teama ca daca el nu se procepe va durea si daca pornesti cu durere mare... o sa iti fie frica dupaia...sau teama ca daca vei face ceva cu el te va parasi( cica asa fac baietii fara minte)

| Keyo a răspuns:

Ohhh pai frica vine de la: 1) Se tem ca ar fi prea dureros; 2) Se tem de urmari; 3) Nu au incredere totala in partener; 4) Parintii (da si acest punct creeaza frica unor fete, daca afla parintii...); 5) Complexe big grin; 6) Orgoliu; Cam astea sunt criteriile; p

| Maryyyyya a răspuns:

1)nu sunt inca pregatite pentru a face acest pas
2)le e frica de ce va urma(sa nu le paraseasca prietenul sau ceva de genu)
3)parintii
4)durerea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie una mi.e frica asalaughing
- de durere(adica.ma rog, nu de durere, de sange in principal, desi el.adora sangele:-s)
- de imaginea lui cu mine goala (in sensul ca.sunt destul de pudica, dar cred ca imi voi putea stapanii asta)
- si o chestie care nu e chiar frica.dar o chestie care iti da de gandit, cu bolile, protejarea, etc. Parintii mei.nu ar avea nimic cu mine, i.as putea spune mamei in momentul 2 ca am facut.o si ma v.a intelege, iar.chestia cu, se si o sa ma paraseasca.nu mai e valabila fiindca ne cunoastem de foarte multa vreme. So...intr.un an, voi fi pregatita, i hopebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie una mi.e frica asalaughing
- de durere(adica.ma rog, nu de durere, de sange in principal, desi el.adora sangele:-s)
- de imaginea lui cu mine goala (in sensul ca.sunt destul de pudica, dar cred ca imi voi putea stapanii asta)
- si o chestie care nu e chiar frica.dar o chestie care iti da de gandit, cu bolile, protejarea, etc. Parintii mei.nu ar avea nimic cu mine, i.as putea spune mamei in momentul 2 ca am facut.o si ma v.a intelege, iar.chestia cu, se si o sa ma paraseasca.nu mai e valabila fiindca ne cunoastem de foarte multa vreme. So...intr.un an, voi fi pregatita, i hopebig grinbig grin