| dragalasha12 a întrebat:

Heya TPU! E prima data cand apelez la un site, pentru o simpla parere/sfat. Am avut o relatie si ne-am despartit din cauza mea, a fost o despartire urata si traumatizanta pentru mine, urmata de multe reprosuri si pareri de rau din partea lui. Ne-am revazut, eu fiind cea care l-a cautat sa vad ce mai face si el a decis sa ne revedem. Toate bune si frumoase, ne-am vazut, am vorbit, totul a decurs ca si cum ar fi fost o noua relatie si am ajuns la concluzia sa ne mai dam inca o sansa, sa luam lucrurile treptat fara sa ne gandim la viitor. Am fost de accord dar din pacate, am multe pareri din partea unor cunostinte ca nu merita si ma va face sa sufar din nou. Oare pentru el a fost un simplu moft ca e singur acum si nu are cu cine sa piarda timpul?! Daca ii pasa de mine, m-ar fi cautat si el, macar o data...

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ca sa va despartiti din cauza ta, probabil vina era a ta, nu?
Era normal ca tu sa faci primul pas si nu el, nu fii tentata sa asculti binevoitoarele cunostinte, gandeste cu creierul tau!
Si, ca iubitul tau sa accepte din prima intalnire sa fiti iarasi impreuna, inseamna ca si el te iubeste la fel cum il iubesti si tu, daca nu-l interesai, probabil nici intalnirea n-ar fi acceptat-o!
El a asteptat sa-ti dai singura seama de greseala ta si, daca il iubesti intr-adevar, sa te intorci.
Un asemenea baiat nu cauta sa te faca sa suferi, ci sa fiti iarasi fericiti.
Impreuna!
Lasa gandurile negre si nu mai lasa pe nimeni sa se amestece in ceea ce simti tu in inima ta!
Bucura-te ca sunteti iar impreuna si iubiti-va!

| dragalasha12 explică (pentru greece12):

A fost vina mea, recunosc, imi pare rau... i-am zis si lui acelasi lucru, chiar i-am demonstrat, i-am aratat ca tin cu adevarat la el. Totusi ma retine ceva, ma doare lipsa lui de respect fata de mine si alte persoane, anumite lucruri pe care mi le-a facut, m-a vorbit pe la spate(intr-un mod urat) si multe alte chestii negative. cu toate astea l-am acceptat din nou si am trecut cu vederea pentru ca tin la el. daca s-a impacat cu mine, sa ma faca sa sufar din nou, sa-si bata joc? Imi doresc enorm de mult sa raman cu el, dar majoritatea persoanelor sunt de alta parere si sunt impotriva relatiei. Mi-e teama de relatia asta, de cum ar evolua, dar in acelasi timp e tot ce-mi doresc

| greece12 a răspuns (pentru dragalasha12):

Draga mea, cat ati fost despartiti avea dreptul sa spuna si sa faca orice dorea, erati despartiti!
Era ranit in amorul propriu si se apara de ironia celorlalti, reactionand in felul in care a facut.
Important este ce face acum!
Il ai in fata ta, il privesti, il auzi, intelegi singura cat de sincer e in toate manifestarile lui.
Daca vezi ca e bine intentionat si e fericit ca sunteti iar impreuna, nu ar trebui sa te indoiesti.
Daca ceva te pune pe ganduri, nu te deschide inca foarte mult, fii putin prevazatoare, dupa o despartire doi oameni greu sa mai fie la fel!
Inteleg ca vrei si sa fugi si sa-i sari in brate, in acelasi timp, dar nu fii suspicioasa, posibil sa omori relatia voastra inainte sa-i dai vreo sansa sa se renasca!
Ai rabdare si invata sa observi si sa interpretezi, e iubitul tau, e imposibil sa nu-ti dai seama ce vrea cu adevarat!
Si, departe de ranchiurna, nu-si are rostul intre doi oameni care sustin ca se iubesc!

| dragalasha12 explică (pentru greece12):

Multumesc ft mult pentru mesaje happy
Am sa ma gandesc bine la tot ce ai spus mai sus!

| NeimaginabilA a răspuns:

De ce te-ai despartit de el in primul loc?
Are baiatul asta o inima de aur daca a acceptat sa-si ia riscul sa fie ranit din nou

| raduraduu a răspuns:

Sa nu mai pui atat suflet ca inainte si nu o sa suferi si vezi poate merge bine de data asta.

| WhoKnowThat a răspuns:

Nimeni nu stie mai bine ca tine cum a decurs sau daca va mai decurge relatia. Alegerea asta o faci doar tu si iti asumi riscul pe masura alegerii..Doar cu atat te pot ajuta.

| maya1 a răspuns:

Buna
Nu cred ca ai nevoie de un sfat, stii foarte bine ce sa faci, ai spus-o chiar tu "daca ii pasa de mine, m-ar fi cautat si el, macar o data ".
Nu-ti pierde timpul cu el, nu merita oricat de mult crezi ca il iubesti acum.
Bafta!

| Andrew011 a răspuns:

Sincer eu cred ca a vrut sa vada intr-adevar daca chiar ti la el, de aceea a vrut ca tu sa faci primul pas big grin. Sper ca am ajutat