| Charm a întrebat:

Heya TPU. Revin din nou cu o problema legata tot de X. Am fost cu iubitul meu la X acasa pentru ca altundeva nu prea aveam unde sa mergem ca sa mai stam putin impreuna. Dupa o ora si jumatate a venit si X. Bun. Trece timpul ce trece si iubitul meu a trebuit sa plece pentru cateva minute pentru ca avea ceva de discutat cu un prieten de-al lui. Si am ramas doar eu si X. La inceput nu s-a intamplat nimic. Totul era linistit pana ce el incepuse. Ne batuseram cu pernele, ne gadilaseram si asa mai departe si cu fiecare lucru pe care il faceam (adica gadilat si chestii de genu asta) eu ajunsesm culcata pe pat cu el cam aproape peste mine. Iar chipurile noastre se apropiara din ce in ce mai mult. Primele dati nu s-a intamplat, nu puteam sa il privesc in ochi si parca era totul prea ciudat. Apoi dupa inca ceva vreme ma sarutase. De doua ori si imi spuse ca inca stie ca tin la el. Parea serios si dupa cum mi-a zis nu i-a spus nimic iubitului meu. Acum sunt nu stiu... distrusa. Nu pot sa ma gandesc la altceva. Nu stiu ce sa fac. Vrea doar sa se joace cu mine ca sa aiba motiv sa ii spuna iubitului si apoi poate sa se desparta de mine sau inca simte ceva pentru mine? Nu stiu ce sa cred, nu stiu ce sa fac. Am nevoie de ajutor. Oricum acum am terminat a 8a, iar eu si X n-o sa ne mai vedem si probabil n-o sa pot sa-mi mai vad nici iubitul atat de des. Please, help me! E important. Cihar nu stiu ce sa fac.

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabil vrea sa profite din moment ce stie ca il placi, lasa lucrurile asa cum sunt deocamdata

| Charm explică:

Mersi de raspunsuri. Sincer chiar tin la iubitul meu si logic (,) ca n-o sa il las pentru X. Ma simt oarecum vinovata, dar nu stiu cum sa ii spun asta. Stiind cum o sa reactioneze nu vreau sa il mai supar. Si asa ne-am certat de foarte multe ori....si nu doar asa doua trei certuri....Si pentru cei care ma fac panarama: Da voi de ce nu va uitati putin in oglinda? Judecati alti oameni dar nici voi nu sunteti mai buni ca ei. Mai bine taceti daca nu stiti despre ce e vorba. Daca eram o panarama, frate, deja eram cu toti boschetarii. Da uite ca nu sunt. Deci va sfatuiesc sa va ganditi de doua ori inainte sa comentati ceva despre mine sau orice alta persoana din jurul vostru.

| iubesc a răspuns:

Buna. Cam grava situatia. Decide cu cine ramai ca sa nu ii pierzi pe amandoi. E alegera ta si vorbeste cu amandoi. Spune-i iubitului tau ce ati facut pentru ca e mai nasol sa afle din alta parte. Asuma-ti vina.

| Sadop a răspuns:

De cand dacă ai un prieten şi se întamplă să se mai dea cineva la tine eşti panaramă?
Drăguţa, vei avea şi tu prieteni, iubiţi.
Garantez că şi tu vei păţi aşa.
Se întamplă oricui să-şi pună asemenea întrebări despre sentimentele sale, mai ales în adolescenţă.
Aşa că, nu mai judeca, mai ales că eşti şi în necunoştinţă de cauză.
Dai dovadă doar de imaturitate.
Acum, dragă Kiiiidd, încearcă sp vezi dacă X se poartă aşa în continuare cu tine, nu ceda din prima.
Dacă îţi dovedeşte că încă ţine la tine, şi tu mai ţii la el, puteţi să aveţi o relaţie.
Să nu-ţi înşeli iubitul, e imoral. Şi nici să nu te desparţi de el pana ce nu eşti sigură că X te place.
Baftă şi nu băga îm seama toţi frustraţii.

| lolylolypops a răspuns (pentru Sadop):

Da,dar totusi e doar clasa a 8a! E cam ciudat sa faca asta la varsta ei, chiar daca o face asa din gluma si joaca.

| NnDWtf a răspuns:

Cum a spus si Cristiann25, o parasuta in devenire.
Spune-i iubitului. Sunt curios daca se desparte de tine, sa imi spui si mie.

| NnDWtf a răspuns:

Era posibil sa te opui, inchideai gura, desteapto.

| Charm explică (pentru NnDWtf):

Bine desteptule. Da tu daca te-ar fi sarutat fosta ta prietena, mai exact prima ta iubire ce pnm ai fi facut ha? da mah, bine ca is parasuta, da tu cum esti? esti mai rau ca mine.

| NnDWtf a răspuns (pentru Charm):

E o diferenta, eu sunt baiat.

| Madsss a răspuns (pentru Charm):

El e un "parașut"?laughing La 14 ani te intinzi in pat cu 2 in aceeasi zi... Felicitări. Si oamenii astia nu sunt prosti, tu esti singura proasta de aici.

| queenofsaigon a răspuns:

Nu am citit chiar toată povestea... doar cât să mă prind cam cum stă treaba cu X ăsta.

Tu ții la actualul tău iubit? Dacă da, rupe orice legătura cu X ăsta, nu-l mai băga în seamă și nici nu te mai gândi la el. Dacă faci asta, ar fi mai bine să îi spui și că X a încercat să te sărute (chiar dacă a reușit, nu strică să înfrumusețezi puțin adevărul), asta ca să nu riști să te trezești că i-a spus X odată ce observă că nu îi mai merge cu tine. Însă dacă nu ești sigură...

Înăuntrul tău, fii sinceră cu tine. Știi că nu e bine ce faci, dar îți place? Îți place de X, sau doar aventura - faptul că faci ceva ce nu ar trebui să faci? Dacă relația voastră dinainte oscila între ură și iubire, cum ar decurge dacă voi chiar ați forma un cuplu?

Din punctul meu de vedere X doar se joacă și te tachinează. Acum într-un fel te cam are la mână - îi poate spune oricând iubitului tău ce ai făcut. Da. Poate și da vina pe tine dacă vrea.

Încearcă să fii mereu cu un pas în față și să iei în considerare toate posibiltățile. Chiar dacă doare să te gândești că o persoană dragă te poate trăda, nu scoate niciodata cazul ăsta din discuție.

| Inimadefata a răspuns:

Parerea mea este sa te gandesti foarte bine si sa ii spui iubitului tau ce s.a intamplat. Daca afla de la tine te poate ierta, dar daca ii spune altcineva? Nu va mai avea incredere in tine si v-ati putea desparti sad. Oricum el va intelege ca nu a fost vina ta. Sper ca te-am ajutat :*
Fundita? puppy dog eyes

| Rocsule a răspuns:

Ce probleme existentiale au unii in clasa a 8-a. Practic iti cam bati joc de iubitul tau, paraseste-l pentru ca nu merita asa ceva.