| anonim_4396 a întrebat:

Heyy Baietii! As vrea sa va întreb ceva despre relatiile la distanta.
Voi ati putea sa va îndragostiti de o fata pe care nu ati vazut-o niciodata fizic ci doar in poze/video? Merciii

9 răspunsuri:
| PaulCos a răspuns:

Cuvantul "dragoste" si-a cam pierdut conotatia in acest caz. Cum stii sigur, dar sigur, ca interlocutorul este fata sau baiat, ca ce spune este adevarat, ca nu are paduchi, ca nu este rezultatul unui trucaj, ca pielea ii miroase frumos sau dimpotriva, ca va sta la capul tau cand esti bolnava, ca va plati sau nu facturile, ca va face cafeaua dimineata sau nu? Mai usor este sa te indragostesti de o iluzie decat sa cercetezi un om real. Ai grija!

| wildthing a răspuns:

E posibil, pentru ca noi barbatii reactionam la stimuli vizuali. Daca ne place fizic femeia respectiva, devenim niste catelusi. Daca se intampla sa fim compatibili cu ea si la nivel de conversatie, deja suntem cu totul sub vraja ei. Sigur ca atunci cand te intalnesti cu ea fata in fata, poti constata ca exista amanunte pe care le-ai evaluat gresit si sa iti schimbi parerea, dar sigur, cred ca te poti indragosti si de la distanta, daca se intrunesc conditiile expuse mai sus...te indragostesti de ideea, de imaginea pe care ti-ai format-o despre ea.

| chuckmanson a răspuns:

Da. Ultima mea relație a fost la distanță, dar nu s-a terminat bine.

| Cheo0S a răspuns:

Cum sa nu ma indragostesc instant, nici nu trebuie sa vad cum arata, e suficient sa se dea la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragoste "imaginara" asemanator cand te indragostesti de o vedeta

| Anee1667 a răspuns:

Nimeni nu se poate indragosti de o poza, dar exista posibilitatea ca unui baiat sa ii placa aspectul fizic al respectivei fete. Intre a place si a se indragosti exista o diferenta colosala. Am crezut intotdeauna in dragoste la primul zambet, la primul tinut de mana, la prima imbratisare, la primul contact vizual, la primul dans, prima intalnire, prima gluma, primul ras molipsitor, prima conversatie, prima plimbare in parc...
Atunci cand incepi sa cunosti o persoana in mediul online, pozele si conversatiile cu ea te fac sa-ti creezi o anumita dragoste ideala, ceva ce in ochii tai reprezinta aspiratia catre perfect. Poti place o femeie pe bucati, dar nu trebuie sa uiti ca trebuie sa o iubesti ca pe un intreg. Pentru a ne indragosti trebuie sa acceptam intai realitatea, omul asa cum este el, un amalgan de cofuzii, defecte si diferente.
Dupa ce acceptam realitatea, relatiile la distanta devin un motiv in plus pentru a iubi fara masura.Ele sunt asemenea unui test prin care putem vedea cat de puternica este iubirea si cat de mult poate calatori ea.
Thomas Fuller: „Absența ascuțește dragostea, prezența o întărește".

| Saiko10 a răspuns:

Normal ca merge.

| doctorandus a răspuns:

Dap, pe Facebook sunt multi escroci nigerieni care practica inselaciuni amoroase. Zic intai ca sunt medicul militar cutare, mai asteapta cateva luni, mai trimit un buchet de flori, mai trimit o cutie de bomboane, pe urma ii usuca de bani. Si pe barbati si pe femei.

| RAY a răspuns:

E o imensa pierdere de timp asta, da poti sa simti iubire si fara poze, video, real, in timp prinzi atașament