| anonim_4396 a întrebat:

Heyy! Cunosc pe cineva careia nu i-a venit menstruatia luna aceasta si a intretinut relatii sexuale.Acum se simte rau, nu se poate ridica din pat si are stari de greata. Oare este gravida?

4 răspunsuri:
| aeedisav a răspuns:

Depinde.S-ar putea sa fie insarcinata in cazul in care sperma sau lichidul preejacular a ajuns in vagin si contine spermatozoizi.Dar s-ar putea sa fie si de la gandul care o nelinisteste sau de la mancarea care nu i-a placut.

| Cigαяєttє a răspuns:

Bună, părerea mea este că ar trebui să își facă un test de sarcină urgent, deoarece s-ar putea să fie însărcinată, dar ca să fie sigură, este indicat testul de sarcină. Pa.:*

| alalexandra a răspuns:

Testul de sarcina! Dureaza 5 minute sa il faci si nu mai stai in stres! De multe ori iti induci inconstient aceste stari, sa speram ca nu este gravida!

| Cătălina a răspuns:

Da-ne mai multe detalii, nu intodeauna in asemenea cazuri poate exista o sarcina.