| GeorgianaDragus a întrebat:

Heyy TPU sad am nevoie mare de un sfat crying Totul a inceput in vara dinaintea clasei a IX-a, cand am cunoscut pe facebook un baiat ce parea ca va fi noul meu coleg.Pe masura ce am vorbit, ne-am indragostit, el a vorbit foarte frumos cu mine.Cand am inceput scoala a fost colegul meu de banca, iar a doua zi am fost deja impreuna.Toate bune si frumoase pana a inceput sa se raceasca de mine.A spus si ca mama lui nu il lasa sa stea cu fete in banca, iar de aceea sa mutat.Neam despartit dupa 2 saptamani, de ziua mea, cand mi-a spus ca nu mai sunt asa puternice sentimentele, nu mai simte ce a simtit la inceput si vrea o pauza. Dupa ce ne-am despartit, inca am pastrat legatura, o luna, o luna si ceva si tot mi-a spus ca ma iubeste, intr-un mod indirect a spus ca toata lumea face greseli, iar eu i-am spus ca cine te iubeste nu pleaca.La scoala neam sttrans in brate, la telefon inca vorbeam dar timpul a trecut, dintrodata nu ma mai cautat, nu mai exist pentru el, nu-mi mai raspunde la mesaje.Eu il iubesccrying e prima data cand simt asa ceva si e prima data cand nu pot trece peste.Am incercat sa iubesc pe altcineva, am incercat sami ocup timpul cu alte activitati.Mie greu.Il vad in fiecare zi.In fiecare zi ii vad privirea, ii vad indiferenta ii vad chipul.Chiar nu pot trece peste.Si ma doare faptul ca eu nu mai insemn nimic pentru el.S-a schimbat! Eu inca il astept sa se intoarca, cu toate ca sunt constienta ca nu o va face.Nu inteleg cum a putut sa ma iubeasca in asemenea hal, si apoi pur si simplu sa se raceasca, si sa plecesad.ce sa fac? cum sa procedez...ii arat si lui indiferenta dar nu ii pasa...Sunt 0 pentru el, imi vine sa mor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După această experienţă neplăcută, sper că vei putea face diferenţa în viitor, între iubire (adevărată) şi atracţie (un fel de iubire temporară).
Nu mai fă greşeala de a îţi da întâlnire cu alţii, gândindu-te că aşa îl vei uita.Ai sentimente pentru el şi astea nu pleacă la comandă.
Acordă-ţi timp. Evită să te mai gândeşti la el, evită să îl mai priveşti.Nu face asta ca să-i arăţi indiferenţa, ci fă-o pentru tine...nu te merită,atâta timp cât nu a ştiut să reglementeze situaţia.A dispărut din peisaj,fără să d ea o explicaţie.
Gândeşte-te că a fost doar o etapă, peste care e musai să treci.
Desprinde-te de trecut şi ocupă-te de tine.
Ştiu că dacă vei încerca să-l eviţi, să nu-l mai priveşti îţi va fi foarte greu, dar nu e imposibil.
Poţi trece peste asta dacă vrei şi dacă ai ambiţie.
La un moment dat, va apărea un alt 'Făt-frumos'.

Succes şi o zi frumoasă!

7 răspunsuri:
| MaybeSomeone a răspuns:

Pai daca si el te iubeste la fel de mult se va intoarce... dar daca chiar nu-ti raspunde la mesaje... asta e chiar nesimtire toala imi pare rau pentru tine dar ar trebui sa vorbesti cu el fata in fata sa il intrebi pur si simplu de ce?

| neutrino a răspuns:

Ai luat prima teapa. Vor urma si altele daca la fel vei "iubi".

| Mlov3u4ever a răspuns:

Ce pot sa spun e un nesimtit ca te-a lasat asa.Asta mi sa mai intamplat si mie o-data si eram la fel de rau dispusa ca tine.Incearca sa-l uiti cum poti tu(evita-l nu mai ii trimite mesaje
).Si eu am facut asta si dupa 3 zile mi-a dat mesaj : ca ce se intampla cu mine k dc nu-i mai trimit mesaje...ce este in capul meu si toate astea..si nu i-am mai raspuns sa vad ce face si el cand ii arat indiferenta.Continua sa fii indiferenta ca apoi ii va parea lui rau ca te-a pierdut. Ai grija de tine. Daca te-am ajutat... fundita?big grinbatting eyelashes

| Loredana96 a răspuns:

Daca nu se intoarce inseamna ca nu te iubeste si nu te-a iubit.Asta nu e iubire...iti vei gasi iubirea care va fi prima dar si ultima. Iubirea asta adolescentina sau mai bine zis simpatia va trece cu timpul.Nu se merita sa te consumi din aceasta cauza. Miine poimiine o sa plingi dupa altcineva.Dar odata si odata va aparea acea persoana care nu te va face sa suferi si iti va fi mereu alaturi oferindu-ti toata dragostea de care ai nevoie.Doar ca toate la timpul lor!happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ei vezi, a fost de ajuns un minut ca să te îndrăgostești și acum ai nevoie de o viață întreagă ca să-l uiți big grin!
Gândește-te la ceva frumos, relaxant cu care să-ti umpli timpul si care să te ajute să-ti revii. El oricum nu te iubește si sunt convinsă că nici nu te-a iubit, au fost doar vorbe goale. Deci, nu-ți pierde timpul ciocănind un perete, sperând să se transforme în ușa!

| unknownn a răspuns:

Teapa!

| Încrucişătorul a răspuns:

"A spus si ca mama lui nu il lasa sa stea cu fete in banca,"

Poate are probleme sau ma-sa e prea protectoare.
Oricum, nu e varsta pentru freaky-freaky.