| DyannaDya a întrebat:

Heyy TPU! Cum iti mai poti face bucle in afara de bigudiuri sau peria rotunda?
Multumeeesc! Fuunditsa cel mai bun rasp!:X

6 răspunsuri:
| BeBebuu a răspuns:

Cu placa de ondulat, sau la salon cu chestia aia mare care tio pune p caplaughing)
am lapsus acum nu imi vinethinking

| Alaa a răspuns:

Cu ondulatorul!batting eyelashes

| niki a răspuns:

Din placa! sunt placi speciale pentru bucle, sau din feon si perie! bigudiurile calde sunt cele mai rapide si comode, si nu sunt asa scumpe.

| m3_8602 a răspuns:

Daca ai placa acasa, iti poti face bucle cu ea(cum sa le faci gasesti aici):http://www.youtube.com/watch?v=fpl9KYzmJ6s
http://www.youtube.com/watch?v=zo14zrsr2zY&feature=related
Procesul in sine nu e foarte usor(mai ales daca ai de gand sa iti faci buclele singura),dar dupa mai multe incercari, vei avea deja experienta si iti va fi mai usor, si in plus vor iesi mai frumoase.Eu sunt inca in procesul de experimentare,si de aceea nu imi ies asa de bine buclele. Exista mai multe feluri de a face buclele, dar felul pe care il poti vedea in video'urile pe care ti le-am lasat, este cel mai usor si rapid(parerea mea). Succes!:P:D

| Cassie13 a răspuns:

Cu placa de intins parul! e foarte simplu rasucesti parul pe ea ca pe un bigudiu si il ti asa putin si dupa aceea da cu putin fixativ ca sa reziste big grin

| A12NDRA a răspuns:

Pai poti incerca sa-ti impletesti parul, dar nu ies bucle iese doar parul cret, altcumva nu stiuthinking